×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Jautā lasītājs: Vai pārtikas veikalā drīkst tirgot puķes?

Foto - LETAFoto - LETA

Vai Pārtikas un veterinārais dienests atļauj pārtikas veikalā daļu telpas atvēlēt puķu tirdzniecībai? Vai drīkstu savā pārtikas veikalā pārdot arī mobilo sakaru priekšapmaksas kartes un e-talonus? Kādu peļņu no tā gūst tirgotājs? 
Līga

 

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Ilga Zepa iepriecina, ka dienestam nebūs iebildumu, ja pārtikas veikalā daļu telpas atvēlēs puķu un citu nepārtikas preču tirdzniecībai. Taču tirdzniecības zālei tādā gadījumā jābūt iekārtotai tā, lai novērstu iespējamu pārtikas piesārņošanos. Ziediem, piemēram, labāk atvēlēt tādu vietu, kur izlikta fasētā produkcija, piemēram, saldumi – cepumi, konfektes.

Mobilo sakaru priekšapmaksas kartes un e-talonus parasti pārdod pie kases, tāpēc tiem nav nekāda sakara ar pārtikas drošumu un PVD par to tirdzniecību neatbild.

SIA “Sanitex Baltic Distribution” (nodarbojas ar priekšapmaksas kartēm) produktu tirdzniecības speciāliste Ilze Māliņa skaidro, ka pastāv iespēja tirgot divu veidu mobilo operatoru priekšapmaksas kartes – fiziskās un elektroniskās.

Pēdējās iespējams pārdot tikai tad, ja ir uzstādīta kases sistēma, kurā ieinstalēta priekšapmaksas karšu tirdzniecības funkcija, vai arī bankas POS termināls. Plašāku informāciju par priekšapmaksas karšu tirdzniecību un sadarbības iespējām var uzzināt, zvanot pa tālr. 67048400.

Līdzīgi ir priekšnoteikumi, ja vēlas tirgot e-talonus. Tad jānoslēdz līgums ar pašvaldības uzņēmumu “Rīgas satiksme” vai “Rīgas karte”, taču atļauju gan nevarēsiet saņemt vienā vai pāris dienās, jo eksistē rinda, kas nereti iestiepjas pat pusgada garumā. Visdrīzāk, ka pirms tam vēl būs jāiegādājas arī speciāls pārdošanas termināls (maksā apmēram 3000 eiro). Iespējamā pelņa atkarīga no vairākiem priekšnoteikumiem, bet e-talonus administrējošās SIA “Rīgas karte” mārketinga direktors Aleksandrs Brandavs prognozēja, ka tā varētu būt apmēram 5 % no apgrozījuma.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+