×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

JAUTĀ rehabilitācijas ārstei Anitai Vītoliņai!

Anitas Vītoliņas personīgā arhīva fotoAnitas Vītoliņas personīgā arhīva foto

Līdz 3. septembrim variet uzdot jautājumu rehabilitācijas ārstei Anitai Vītoliņai. Kas ir rehabilitācijas ārsts un kādus par ko speciālistei var vaicāt?

Jautāt var par akūtām un hroniskām salimšanām, traumām, veselības saglabāšanu jeb profilaksi, uzturu, ergonomiskām ikdienas aktivitātēm, locītavu deformācijām, muguras sāpēm, galvas reiboņiem, plaušu slimībām, depresiju u.c. – rehabilitācijas darba lauks ir diezgna plašs.

Šāds speciālists ārstē cilvēku ar atšķirīgām metodēm kā ārsts internists vai ķirurgs – palīdzot cilvēkam likvidēt slimību vai traumu sekas, atjaunot darba spējas, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām (tiem, kas ieguvuši invaliditāti) palīdz uzlabot un saglabāt pavājinātās organisma funkcijas.

 

Būtiski, ka medikamenti, nav galvenais līdzeklis, ar ko tiek ārstēts cilvēks.

 

Rehabilitācijas ārsts var ārstēt pacientu kopā ar citiem speciālistiem,bet varētu būt arī situācija, kad šis speciālists pats veido rehabilitācijas programmu un ārstē cilvēku bez cituanita-vitolina-maza mediķu līdzdalības.

Rehabilitācijas ārsta metožu arsenālā ir iespēja pazemināt paaugstinātu arteriālo asinsspiedienu, uzlabot sirds funkcijas, aktivizējot citas orgānu sistēmas, mazināt veģetatīvās distonijas izpausmes, ietekmēt depresijas pacienta stāvokli, reducēt svaru un holesterīna līmeni, pacientam ar diska trūci izbēgt no ķirurģiskas iejaukšanās… vēl būtu minams 100 un 1 gadījums.

Būtiski, ka medikamenti, nav galvenais līdzeklis, ar ko tiek ārstēts cilvēks. Turklāt rehabilitācijas ārsta palīdzība ir nepieciešama pat reanimācijas nodaļā gulošajiem pacientiem.

Rehabilitācijas metodēm ir vieta un laiks tik daudzos gadījumos, kad ir veselības problēmas – gan smagos,gan mazāk nopietnos gadījumos.

 

LA.LV lasītājiem rehabilitācijas ārste Anita Vītoliņa pazīstama no viņas blogiem:

Dr. Anitas blogs: Ko dakterītis gaida no pacienta

Dr. Anitas blogs: Par vijoļspēli, ikdienas “baletčībiņām” un greizu stāju

Blogs: Garšvielu spēlītes veselībai, pašsajūtai, asākai uztverei un pret sāpēm

Blogs: Kā neapēst 60 tonnas dzīves laikā un uzlabot pašsajūtu

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+