Ilustratīvs attēls. Foto – Timurs Subhankulovs
Ilustratīvs attēls. Foto – Timurs Subhankulovs
Ilustratīvs attēls. Foto – Timurs Subhankulovs

Jautājam partijām: Kā uzlabot ģimenes ārstu darba kvalitāti? 0

Laikraksts “Latvijas Avīze” un portāls “LA.lv” priekšvēlēšanu laikā vērtē partiju darbus un solījumus. Meklējam atbildes uz jautājumiem, kā veidot labāku nākotni Latvijā un kas partijām un politiķiem jāpaveic nākamajos četros gados.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

Īpaši analizējam šādas nozares – izglītība, veselība, labklājība, ekonomika, reģionālā attīstība, iekšpolitika, tieslietas, ārpolitika, drošības politika.

Uzdodot jautājumus, 16 sarakstus sadalījām divās grupās. Partijām, kurām ir lielāks atbalstītāju skaits, par katru nozari uzdevām 4–6 jautājumus, bet mazajām partijām – vienu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lasiet, ko lielākās partijas atbild uz jautājumu:

Kādi ir jūsu piedāvātie trīs risinājumi ģimenes ārstu darba kvalitātes uzlabošanai?

Jaunā konservatīvā partija, Juris Jurašs:

Mazināt birokrātisko slogu, izmantojot ērti lietojamus IT risinājumus. Nodrošinot papildu materiāli tehniskās bāzes ārstu praksēs. Ieviešot motivācijas sistēmu, lai lielākā atalgojuma daļa veidotos no gada darbības novērtējuma atbilstoši kvalitātes kritērijiem.

Nacionālā apvienība, Elīna Treija:

Ceļot ģimenes ārsta aroda prestižu, rezidentūras sasaisti ar praksi. Ceļot atlīdzību (kapitāciju, motivējošas piemaksas par kvalitāti un manipulācijām, kā arī darbu reģionos). Piedāvājot brīvprātīgus mehānismus kopprakšu veidošanai un sadarbībai ar pašvaldībām.

“Saskaņa”, Uldis Līkops:

Sarunām par darāmā darba apjomu ir jābūt bilaterālām vai pat vēl vairākpusējām, un visām pusēm jāmeklē kompromisi, tostarp jautājumos par ģimenes ārsta pienākumiem un darba kvalitāti.

“Attīstībai/Par!”, Ilze Viņķele:

Noskaidrosim iemeslus, kādēļ daļa ģimenes ārstu iebilst pret Veselības ministrijas piedāvātajiem kvalitātes kritērijiem. Sekmēsim ģimenes ārstu kopprakšu veidošanu. Pārskatīsim veselības aprūpes tarifus. Regulāri veiksim pacientu apmierinātības vērtējumus.

Latvijas Reģionu apvienība, Sarmīte Veide:

Jānodrošina valsts finansējums neatkarīgai tālākizglītībai; jāplāno visu ārstēšanai vajadzīgo resursu palielinājums (cilvēkresursi, aprīkojums, telpas); jāatbalsta jaunu ģimenes ārstu prakšu izveide, palielinot konkurenci.

Reklāma
Reklāma

“Jaunā Vienotība”, Renārs Putniņš:

Nepieciešams paplašināt to pakalpojumu un manipulāciju apjomu, kas ģimenes ārstiem jāveic savā praksē. Speciālisti jāizmanto tikai sarežģītos un neskaidros gadījumos. Vienlaikus jāpārskata veicamo manipulāciju tarifi. Jāizstrādā motivējoša un reāla kvalitātes kritēriju sistēma. Jāsamazina birokrātija ārstu darbā.

“KPV LV”, Artuss Kaimiņš:

Kapitācijas naudas palielināšana un vienlaicīga pacientu skaita samazināšana vienai ārstu praksei. Nepieciešams mazināt birokrātisko slogu, attīstot IT tehnoloģijas. Izstrādāt materiālās motivācijas kritērijus, sasaistot tos ar ikgadējo darbības novērtējumu.

Zaļo un zemnieku savienība, Māris Kučinskis:

Ir izstrādāta “zaļā koridora” sistēma; tiek ieviesta valsts apmaksātā programma sirds un asinsvadu slimību agrīnai diagnostikai; tiek attīstīti ģimenes ārstu prakšu un feldšerpunktu sadarbības tīkli ar citiem ārstiem speciālistiem, ar sociālajiem dienestiem.

Lasiet vēl:

Jautājam partijām: Cik jāpelna ārstam?

Partiju piedāvājumu izglītībā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Publikāciju projektā “Saeimas vēlēšanas 2018. Ko sagaidām, ko mums sola” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild “Latvijas Avīze”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.