Kultūra
Kultūrpolitika

Jautājam partijām. Kāds būs kultūras finansējums pēc simtgades programmas beigām?0

Publicitātes attēls

Laikā, kad strauji tuvojas 13. Saeimas vēlēšanas, kas notiks 6. oktobrī, “Kultūrzīmes” uzdod lielākajām partijām jautājumus par viņu iecerēto kultūrpolitikā. Atbildētāji tika izvēlēti, ņemot vērā partijas vietu reitingos, kā arī kultūrpolitikai atvēlēto vietu, detalizētību un izvērsumu programmā, jo nav noslēpums, ka kultūrpolitika nav Latvijas politiķu iecienītāko politikas segmentu vidū. Lūdzām arī, lai politiķu atbildes būtu maksimāli konkrētas un personalizētas.

Kā nodrošināsiet adekvāta Latvijas kultūras finansēšanas procesa nepārtrauktību un attīstību pēc Latvijas valsts simtgades programmas beigām?

Jaunā konservatīvā partija, EVITA ZĀLĪTE-GROSA
Nepieciešams veikt nopietnu simtgades projektu izvērtēšanu un atlasīt virzienus, kas īpaši uzplaukuši, pateicoties šim finansējumam. Piesaistot VKKF finansējumu 0,066% apmērā no IKP (apm. 19 milj. eiro), ceram nodrošināt nepieciešamo finansējumu kultūrai, t. sk. simtgades laikā iesākto projektu turpināšanai.

Nacionālā apvienība, DACE MELBĀRDE
Viena no būtiskām budžeta pieauguma prioritātēm – atalgojuma palielināšana sektorā strādājošiem. Iestāsimies par Latvijas valsts simtgades programmas sasniegumu pēctecību, pieprasot tam atbilstošu finansējumu: nodrošināsim, ka “Latvijas skolas somas” projekts kļūst par pastāvīgu izglītības procesa sastāvdaļu; turpināsim Nacionālās enciklopēdijas veidošanu; turpināsim atbalstu filmu projektiem, kas stiprina valstiskumu un piederību Latvijai; nostiprināsim dalībai Londonas grāmatu tirgū izveidoto latviešu literatūras un izdevējdarbības eksporta sistēmu; piedalīsimies Baltijas kultūras fonda izveidē; turpināsim publiskās vēstures un sociālās atmiņas programmu.

“Saskaņa”, INGA GOLDBERGA
Kultūras procesi tika finansēti arī pirms Latvijas valsts simtgades programmas uzsākšanas un tā tam jānotiek arī pēc. Simtgades programma, iespējams, uzliks akcentus uz būtisko un tā ietekmē var pārskatīt kultūrpolitikas prioritātes.

“Jaunā Vienotība”, INTS DĀLDERIS
Latviešu valoda un kultūra ir nacionālas valsts pastāvēšanas stūrakmens, un ikgadējā budžeta ietvaros tai atvēlams adekvāts finansējuma apjoms.

Saistītie raksti

“KPV LV”, ATIS ZAKATISTOVS</strong
Kultūras finansēšanas modelis tiks izvērtēts saistībā ar jaunās nodokļu politikas veidošanu.

Zemnieku un zaļo savienība, MĀRIS KUČINSKIS
Simtgades programma nav vienīgā kultūras finansēšanas procesa sastāvdaļa. No budžeta viedokļa simtgades programma neveido būtiskāko kultūras procesa finansējuma programmu.

LA.lv