Kultūra
Kultūrpolitika

Jautājam partijām: Vai atbalsts radošām personām jāuzlabo?0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Laikā, kad strauji tuvojas 13. Saeimas vēlēšanas, kas notiks 6. oktobrī, “Kultūrzīmes” uzdod lielākajām partijām jautājumus par viņu iecerēto kultūrpolitikā. Atbildētāji tika izvēlēti, ņemot vērā partijas vietu reitingos, kā arī kultūrpolitikai atvēlēto vietu, detalizētību un izvērsumu programmā, jo nav noslēpums, ka kultūrpolitika nav Latvijas politiķu iecienītāko politikas segmentu vidū. Lūdzām arī, lai politiķu atbildes būtu maksimāli konkrētas un personalizētas.

Vai atbalstāt sociālā nodrošinājuma sistēmas pilnveidi radošām personām? Kādi būs jūsu piedāvātie uzlabojumi?

Jaunā konservatīvā partija, EVITA ZĀLĪTE-GROSA
Atbalstām sociālā nodrošinājuma sistēmas pilnveidi, jo pašreizējā redzam būtiskas nepilnības – ienākuma “griesti”, kas ļauj pretendēt uz atbalstu, ir nepiedodami zemi, arī – slimības pabalstu neesamība, ienākumu aprēķins konkrētai personai, neņemot vērā personas apgādībā esošās personas u. c.

Nacionālā apvienība, DACE MELBĀRDE
KM kopā ar radošajām savienībām ir sagatavojusi grozījumus atbalsta pasākumu uzlabošanai. Lai saņemtu vienreizēju atbalstu komunālajiem vai veselības uzlabošanas pasākumiem, personas ienākumiem turpmāk netiks piemērots likumā noteiktais atlases kritērijs (ienākumi pēdējo trīs mēnešu laikā nav bijuši lielāki par ½ no valstī noteiktās minimālās algas – 430 eiro); plānojam grozīt arī atbilstības kritēriju atbalsta stipendijas saņemšanai (no 50% no minimālās algas līdz 75%).

“Saskaņa”, INGA GOLDBERGA
Ja vienojas par šādu atbalstu, tad tam jāsastāv ne tikai no atvieglojumiem, bet arī no garantijām.

“Jaunā Vienotība”, INTS DĀLDERIS
Vēlamies sagaidīt likuma darbības pirmā gada izvērtējumu, lai lemtu par nepieciešamajiem pilnveidojumiem izveidotajā kārtībā.

Saistītie raksti

“KPV LV”, ATIS ZAKATISTOVS
Programmu turpināsim. Tās izvērtēšana notiks saistībā ar jaunās nodokļu politikas veidošanu valstī.

Zemnieku un zaļo savienība, MĀRIS KUČINSKIS
Uzlabojumi ir atkarīgi no praksē konstatētajām problēmām. Būtu pārskatāms noteikto ienākumu slieksnis, lai persona varētu kvalificēties atbalstam.

LA.lv