Kultūra
Kultūrpolitika

Jautājam partijām: Vai plānojat atjaunot valsts iepirkumu publiskajām bibliotēkām?0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA

Laikā, kad strauji tuvojas 13. Saeimas vēlēšanas, kas notiks 6. oktobrī, “Kultūrzīmes” uzdod lielākajām partijām jautājumus par viņu iecerēto kultūrpolitikā. Atbildētāji tika izvēlēti, ņemot vērā partijas vietu reitingos, kā arī kultūrpolitikai atvēlēto vietu, detalizētību un izvērsumu programmā, jo nav noslēpums, ka kultūrpolitika nav Latvijas politiķu iecienītāko politikas segmentu vidū. Lūdzām arī, lai politiķu atbildes būtu maksimāli konkrētas un personalizētas.

Visām partijām jautājām, vai ir plānots atjaunot grāmatu valsts iepirkumu publisko bibliotēku vajadzībām?

Jaunā konservatīvā partija, Evita Zālīte-Grosa
Valoda ir mūsu identitātes pamats un būtiska kultūrizglītības sastāvdaļa. Grāmatu iepirkums ir nozīmīgs instruments šajā procesā, tādēļ – atbalstāms.

Nacionālā apvienība, Dace Melbārde
Programma “Vērtīgo grāmatu iepirkums publiskajām bibliotēkām” atjaunojama, tiklīdz valsts budžetā rodas šāda iespēja un sabalansējot to ar citām kultūras nozares prioritātēm. No valsts budžeta šobrīd tiek līdzfinansēta programma “Bērnu un jauniešu žūrija”, kuras ietvaros notiek arī grāmatu iepirkumi programmas īstenošana.

“Saskaņa”, Inga Goldberga
Jā, galvenokārt, lai nodrošinātu latviešu oriģinālliteratūras pieejamību un bērnu literatūras iegādi. Jāizveido arī kārtība, kā nodrošināt e-grāmatu pieejamību bibliotēkās.

“Jaunā Vienotība”, Ints Dālderis
Kultūras ministrijai budžeta iespēju ietvaros jāpalīdz pašvaldībām publisko bibliotēku krājuma papildināšanā.

“KPV LV”, Atis Zakatistovs
Jā.

Zemnieku un zaļo savienība, Māris Kučinskis
Grāmatu iepirkuma atjaunošana atbalstāma līdz ar VKKF finansējuma modeļa atjaunošanu.

“Attīstībai/Par”, Dace Bluķe
Mūsu programmā ir punkts par bibliotēku tīkla saglabāšanu, kā arī uzskatām, ka atbalstu tam vajag. Biliotēkās būtu jānonāk lielākam VKKF atbalstīto izdevumu eksemplāru skaitam. Iepirkums varētu būt kombinēts tādā veidā, ka valsts līdzfinansē bibliotēku krājumu veidošanu 50:50 ar pašvaldībām, taču valsts nenodarbojas ar konkrētu izdevumu iepirkšanu un izplatīšanu.

Lasiet vēl: Vai partijas atbalsta VKKF finansēšanas modeļa maiņu?
Lasiet vēl: Vai partijas gatavas turpināt lielo kultūras objektu celtniecību?
Lasiet vēl: Ko partijas sola izglītības jomā?

LA.lv