×
Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Jautājums vairs nav “vai”, bet “kā”. Valdība piekrīt Latvijā uzņemt papildu bēgļus (21)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pēc valdības sēdes un tai sekojošās preses konferences Ministru prezidente Laimdota Straujuma (no labās) apskāva Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri Ilzi Pētersoni-Godmani, sakot: "Paldies tev par darbu!" I. Pētersone-Godmane valdības sēdē ziņoja par Iekšlietu ministrijas sagatavoto Latvijas nacionālās pozīcijas projektu, kā arī vada starpinstitucionālo darba grupu patvēruma meklētāju jautājumu risināšanai.

Ministru kabinets vakar apstiprināja Iekšlietu ministrijas (IeM) sagatavoto pozīciju par papildu bēgļu uzņemšanu. Tas paredz, ka Latvija piekrīt papildus jau akceptētajiem 250 bēgļiem uzņemt vēl papildu 526 patvēruma meklētājus, bet iebilst pret obligāto kvotu sistēmas ieviešanu. Pozīcijā norādīts, ka bēgļu jautājuma risināšanā fiziska personu pārdale ir tikai galējais līdzeklis ārkārtas situācijās. Latvija pozīcijā norāda, ka neiebilst ES koordinētai rīcībai, īstenojot bēgļu pārvietošanas aktivitātes, tomēr jo­projām turpina uzskatīt, ka šādas aktivitātes ir īstenojamas tikai brīvprātīgi, katrai no dalībvalstīm saglabājot tiesības lemt par to, cik lielā mērā iesaistīties aktivitātēs, atkarībā no to iespējām un nacionālās kapacitātes. Līdz ar to Latvija varētu neiebilst Eiropas Komisijas (EK) ierosinājumam pārvietot 
120 000 personu pēc EK piedāvātās formulas, kas saskaņā ar esošo sadalījumu dalībvalstīm šobrīd Latvijai ir 526 personas, ja tām patiesi nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Pozīcijā ir paustas bažas par piedāvāto lēmuma pieņemšanas procedūru automātiskai patvēruma meklētāju pārdalei. Tāpat arī nosauktas drošās izcelsmes valstis, no kurām Latvija būtu ar mieru uzņemt bēgļus. Tās ir Albānija, Bosnija un Hercegovina, Maķedonija, Kosova, Melnkalne, Serbija un Turcija.

Lēmumu valdība pieņēmusi balsojot. Par Latvijas pozīciju balsojuši visi “Vienotības” ministri, kā arī ZZS pārstāvji, izņemot veselības ministru Gunti Belēviču, kurš kopā ar Nacionālās apvienības pārstāvjiem balsojis pret. Kultūras ministre Dace Melbārde (NA) sēdē nepiedalījās. Kā aģentūrai LETA skaidroja Belēvičs, pret balsojis, jo koalīcijas padomes sēdē neesot guvis apstiprinājumu, ka Latvijai ir plāns, “ko mēs darīsim un kā mēs uzņemsim bēgļus”. Veselības ministrs sacīja, ka viņu neapmierina epizodiskā pieeja bēgļu jautājuma risināšanā, kamēr reāls plāns, kā uzņemt patvēruma meklētājus, netiek izstrādāts. Belēvičs arī atzīmēja – ir skaidrs, ka būs jāuzņem vairāk bēgļu.

Šodien dokumentu vēl vērtēs Saeimas Eiropas lietu komisija, un nojaušams, ka gaidāmas asas diskusijas. Tās sākās jau vakar, Nacionālās apvienības deputātiem vainojot koalīcijas partnerus, ka jautājums izskatīšanai komisijā iekļauts dienā, kad vairāki NA pārstāvji atrodas komandējumos un nevarēs aizstāvēt savu nostāju.

Taču, neskatoties uz mūsu ministru un deputātu diskusijām, Latvija, visticamāk, nevarēs izvairīties no papildu bēgļu uzņemšanas, jo Eiropas līmenī jautājums ir tikpat kā izšķirts. Vakar Eiropas Parlaments (EP) ar 370 balsīm par, 134 pret un 52 eirodeputātiem atturoties atbalstīja minēto EK plānu par papildu 120 000 bēgļu izmitināšanu jaunās dzīvesvietās visā ES. Līdz ar to vienīgais jautājums vairs nav par to, vai būs jāuzņem bēgļi, bet gan – kā to izdarīt pēc iespējas “nesāpīgāk”.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Ir varianti-var palūgt tam tur pašā augšā,lai atsūta no sibīrijas tādu riktīgu salu,un galvenais ielikt šos mājās ar krāsns apkuri,domāju,ka ļoti veicīgi paši aizlaidīsies

 2. Par naudu pat Velns danco. Par mūsu daiļavām nerunāsim.

 3. Varbūt tos bēgļus izdosies nometināt Abrenē. Tā taču arī ir Latvijas teritorija.

 4. Daiļrunīga bilde. Nu i … …
  It kā pašu bērni nedzīvos tajā pašā nākotnes “šļurā”….
  🙁

 5. Bēgļiem-nē.Lai tad tie kas piekrīt uzņemt,lai ņem pie sevis un uztur…..Dzīvojam paši pusbadā.Mums nevajaga bēgļus.

  • Sapratigie Latvieši, Jus var glābt tikai Krievija! Esiet kopā ar Lielkrieviju! Kopā cinamies pret rokšildiem un viņu ieliktņiem.

 6. Nu tad lai valdība ar Straujumu priekšgalā uzņem tos “bēgļus” savās privātmājās un dzīvokļos un uztur par savu naudu. Un Godmane arī savā privātmājā var vairākus bēgļus izmitināt.

 7. Laba bilde, kas pasaka vairāk par tekstu. Līdz ar šo kangaru lēmumu nodota Latvija un latvieši. lai dzīvo islams…?

 8. Interesantas tās “drošās izcelsmes” valstis. Tur ir karš? Nupat jau valdībiņas mankurti galīgi neseko līdzi saviem meliem. Ceru, ka šos pretvalstiskos elementus sodīs kā Valsts nodevējus.

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Lai man piedod valodas speciālisti, taču citās valodās reizēm ir atrodami ”termini”, kas ļoti precīzi izsaka lietas būtību. Šoreiz te, kā kulaks (dūre) uz acs, der tāds mīļvārdiņš kā “babjo”. Latvijā gandrīz visas nelaimes sākas ar to, ka šis babjo daudzus svarīgus lēmumus nepieņem izsvērti, neparedzot sekas pavisam tuvā un arī tālā nākotnē, bet cenšas ievilkt šķību ķeksīti, sabučoties un visai valstij pūst miglu acīs ar domu- redz, cik mēs gudri izdarījām! Mūsu valsts srauji iet pa burbuli un šīs labi paēdušās tantes to velk dibenā ar ļoti lielu centību un savu lieko svaru.

  • Šīs sievas nav iedziļinājušās bēgļu jautājuma būtībā, ja pozīcijā EK apstiprina piekrišanu Latvijā uzņemt bēgļus no drošajām izcelsmes valstīm, minot Balkānu valstis, Turciju, kur oficiāli nav atzīta kara darbība un nav “patiesi nepieciešama starptautiskā aizsardzība” un patiesībā pasaka to, ka Latvijai ir pilnīgi pie kājas, kas notiek ar bēgļiem t.sk. ģimenēm ar bērniem, traumētiem no kara un ilgā un bīstamā ceļa, un ar viņu cerībām atrast drošu patvērumu Eiropas Savienībā.

 9. Bilde laba. Prieks un laime! Liels prieks arī Latvju tautai!

  • Interesanti-cik bijušo kom.,partijnieku ir saeimā???

  • Man shitaa Straujuma patiik. Tiiri ladziiga sieviete. Pienjemsim shoreiz tos beegljus. Tie naaks mazos .pulcinjos, buus laika ar apdomu tos izvietot. Un galvenais: ES neizirs Latvija nepaliks viena. Un kad naaks zu Eiropu veel vairak beeglju, tad lemsim par jaunu, ko dariit!

   • Straujuma paliks viena Atbildēt

    Mēs neesam vieni. Straujuma drīz būs viena. Pasaulē notiek katru dienu demonstrācijas pret islamizāciju Vācijā, Anglijā, Zviedrijā….

  • Cik mīļas abas LATVJU saulītes,Ivariņš jau AR SAVU betpirkstiņu pielicis BRĪVAI LATVIJAI

Draugiem Facebook Twitter Google+