Kultūra
Kultūrpolitika

Jautājumu par Dziesmu svētku biļetēm piemēroto internetveikala komisijas maksu risinās pēc svētkiem0

Ekrānšāviņš no bilesuparadize.lv

Dziesmu un deju svētku rīkotāji jautājumā par “Biļešu paradīzes” piemēroto internetveikala lietošanas komisijas maksu nav panākuši vienošanos un turpinās to risināt pēc svētku noslēguma, šodien LA.lv apstiprināja svētku komunikāciju speciāliste Inga Vasiļjeva.

Jautājums par internetveikala lietošanas komisijas piemērošanu Dziesmu un deju svētku koncertu biļetēm aktualizējās pēc tam, kad trešdien, 6. jūnijā, tika paziņots par vairāk nekā 2000 papildus biļešu nonākšanu tirdzniecībā.

Mikroblogošanas vietnes “Twitter” lietotājs Nepareizais uzdeva jautājumu Dziesmu svētku rīkotājiem: “Iespējams, esmu ko palaidis garām, bet tomēr… ““Biļešu paradīze” jau ir atgriezusi nelikumīgi iekasēto €7,37 (“Interneta veikala lietošanas maksu”) tiem laimīgajiem, kam izdevās internetā nopirkt biļetes uz Dziesmusvētku pasākumiem? Desmitiem tūkstošu biļešu… summa nav maza.”

Svētku rīkotāji turpat “Twitter” atbildēja: “Šobrīd būtiski nodrošināt nekļūdīgu skatītāju ieejas sistēmas darbību uz Svētku maksas pasākumiem. Tā ir prioritāte. Jautājumu par, mūsuprāt, nepamatotu interneta veikala komisijas maksu esam risinājuši sarunu ceļā ar Biļešu Paradīzi, vienošanās netika panākta. Lai nodrošinātu gludu svētku norisi, šādus jautājumus risināsim piemērotākā brīdī – uzreiz pēc Svētkiem.” Inga Vasiļjeva LA.lv norādīja, ka ir ļoti svarīgi, lai tiktu kvalitatīvi nodrošināta ieejas biļešu pārbaude uz Dziesmu svētku sarīkojumiem, un internetveikala komisijas maksa “visiem valstī pieejamajiem tiesiskajiem līdzekļiem” tikšot risināta pēc svētku noslēguma.

Saistītie raksti

Jāatgādina, ka “Biļešu paradīze” Dziesmu un deju svētku biļetēm piemēroja savu parasto interneta veikala lietošanas komisijas maksu 7.37% apmērā. Atšķiras “Biļešu paradīzes” līdzīpašnieka un vadītāja Ērika Naļivaiko un svētku izpilddirektores Evas Juhņēvičas viedoklis par to, vai uzņēmums saskaņā ar noslēgto līgumu ar svētku rīkotājiem bijis tiesīgs to darīt.

Naļivaiko noliedza, ka kāds viņam būtu prasījis šo maksu nepiemērot, taču LNKC iepirkuma “Par XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku biļešu tirdzniecības un elektronisko biļešu izplatīšanas pakalpojumu” lēmumā “Biļešu paradīze” kā biļešu izplatīšanas komisijas procentu norādījusi 0,5%. Inga Vasiļjeva skaidroja, ka šo naudu uzņēmumam LNKC plānoja samaksāt pēc tam, kad būtu saņemti visi ieņēmumi no biļešu tirdzniecības.

LA.lv