Dabā
Medības

Jautrība ar ‘Aimpoint’ tēmekļiem Mārkulīčos0

‘Aimpoint’sarkanā punkta tēmekļa lēca.

Mazliet uzspīdēja saulīte, tomēr vējš pūta vēss. Daudzi sūdzējās, kā aukstais laiks apnicis, bet tas netraucēja pasākuma dalībniekiem izbaudīt šaušanas procesu. Uzdevums viens – notestēt dažādus Aimpoint tēmēkļus.

Lielākais uzsvars uz sarkanā punkta tēmēkļiem Micro, kas paredzēti uzmontēšanai kā uz vītņstobru, tā arī gludstobru ieročiem. Mārkulīčos ieradusies Aimpoint komanda ar dažādām pariktēm, lai klātesošajiem ne tikai stāstītu par saviem produktiem un tos demonstrētu, bet arī izskaidrotu šaušanas tehniku, ja tiek lietots Aimpoint.

Šaušanas entuziaste Lauma Zīle gan smējās, ka tas, ko zviedri skaidroja, esot pretrunā ar to tehniku, ko viņa pārvalda, bet medniece secina, ka šie ražojumi ir paredzēti medniekiem, nevis sportistiem, un tad visi šie ieteikumi būtu vietā.Interesantākais, ko zviedri bija atveduši līdzi, – šaušanas simulators, kas ļauj iejusties medību situācijās un mazliet izklaidēties.

Reālos šaušanas apstākļos Aimpoint komanda bija sagatavojusi dažādus vingrinājumus – šaušanu ar lodi mērķī, tad šaušana uz laiku mērķī un uz balonu, kas kustas vējā. Sekoja medību simulācija, kad bija jāšauj uz skrejošu mērķi, kas parādās bez brīdinājuma, tāpat strauji parādījās un pazuda citi dažādi mērķi. Klātesošajiem bija iespēja novērtēt sarkanā punkta tēmēkļu priekšrocības, ja šāviens jāveic ātri un bez brīdinājuma – līdzīgi kā tas var notikt medībās.

Tikmēr dalībnieki varēja šķīvīšu šautuvē izmēģināt Aimpoint S-1 – sarkanā punkta tēmēkli, ko paredzēts uzmontēt uz gludstobra. Klātesošie šķīvīšu šāvēji gan atzina, ka, šaujot lidojošus mērķus, S-1 drīzāk traucējot, nevis palīdzot, bet viennozīmīgi atzina, kas tas būs lielisks palīgs, šaujot ar lodi uz stāvošu vai skrejošu mērķi. Pasākuma nolūks bija ne tikai demonstrēt konkrētu produktu, bet arī parādīt, ka šaušana uz mērķi var būt jautra. Aimpoint izplatītājs Baltijas valstīs ir Purnavu muiža – tādēļ šī uzņēmuma veikalos var arī meklēt Aimpoint.

LA.lv