×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
4. jūnijs, 2014
Drukāt

Jautrība kopā ar suņiem izstādēs “Crufts Riga 2014” un “Rīgas Kauss 2014”

Foto: AFPFoto: AFP

Dejas ar suņiem, jautrības stafetes bērniem kopā ar četrkājainajiem draugiem, atraktīvi un interesanti dažādu suņu šķirņu un paklausības paraugdemonstrējumi – to visu būs iespējams redzēt starptautiskajās suņu izstādēs “Crufts Riga 2014” un “Rīgas Kauss 2014” jau šajā nedēļas nogalē, 7. un 8.jūnijā, Ķīpsalā, vēsta izstāžu rīkotājsabiedrības “BT 1” mediju koordinatore Inese Libere.

“Interesanti būs ne tikai “rūdītiem” suņu mīļotājiem, bet arī ģimenēm ar bērniem, jo esam parūpējušies, lai abās izstādes dienās līdztekus suņu vērtēšanai ringos apmeklētāji varētu vērot aizraujošus un arī izglītojošus šovus un paraugdemonstrējumus, kas allaž rada lielu skatītāju interesi. Abas izstāžu dienas noslēgsies ar konkursiem, kuros tiks nosaukts labākais izstādes kucēns, veterāns, pāris, suņu šķirņu grupu uzvarētāji un, protams, labākais no labākajiem – visas izstādes uzvarētājs,” stāsta Latvijas kinoloģiskās asociācijas prezidente Vija Klučniece.

Svētdien Ķīpsalā pirmoreiz būs iespēja vērot dejas uzvedumu ar paklausības elementiem “Kāds saimnieks, tāds suns” jeb frīstailu. Lielākajās starptautiskajās suņu izstādēs, kā, piemēram, “Crufts” Birmingemā, Lielbritānijā, dejošana ar suni ir ļoti lielā cieņā. Dejas laikā suns var veikt visdažādākās kustības – stai arī daudz ko citu, galvenais, lai tas atbilstu mūzikai, jo vērtēta tiek pāra uzstāšanās kopumā – dejas harmoniskums, kustību saskaņotība un dejotāju artistiskums.

Ja vēlies atraktīvā veidā uzzināt ko vairāk par milzīgajiem, labsirdīgajiem lempīšiem ņūfaundlendiešiem un arī vēlies pabužināt viņu kuplo, mīksto kažoku – nāc uz paraugdemonstrējumu stendu 7. jūnijā plkst. 13.30, bet 8. jūnijā – plkst. 12.30.

Sestdien, 7. jūnijā plkst. 12.00, bet svētdien, 8. jūnijā, plkst. 13.00 visi aicināti vērot retrīveru darba paraugdemonstrējumus, kuros izspēlēs dažādus “medību” s

Visiem, kas vēl tikai sapņo par suņa iegādi, interesanti būs vērot, kādas prasmes suņiem jādemonstrē starptautiskās suņu paklausības sacensībās, bet aizraujošus meklēšanas un glābšanas dienesta paraugdemonstrējumus rādīs speciāli apmācīti suņi, gan meklējot “cietušo” cilvēku, gan rādot arī dažādus paklausības elementus. To visu varēs redzēt 7. jūnijā plkst. 14.30.

Ja ar skatīšanos vien nepietiek, atliek vien piedalīties jautrās stafetēs, kurās varēs piedalīties ikviens gribētājs. Savukārt, ja bērns vēlas ko mierīgāku vai iepazīties ar sunīti, tad pats piemērotākais būs kanisterapijas paraugdemonstrējumi, kur suns iejūtas daktera “ādā”. Kanisterapijā cilvēka dziedināšanu veic speciāli piemeklēts, apmācīts un sertificēts suns, un šī terapijas metode ir piemērota bērniem ar uzvedības traucējumiem, nopietnām psiholoģiskām traumām un cerebrālo trieku. Mazie izstādes apmeklētāji šos speciāli apmācītos suņus varēs samīļot un arī parotaļāties ar tiem abās izstāžu dienās – 7. jūnijā no plkst. 14.00 līdz 14.30, savukārt 8. jūnijā – no plkst. 13.30 līdz 14.00.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+