×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Jautrie burtiņi. Radīšana soli pa solim

burti_agija

Kā palīdzēt mazulim ātrāk iepazīt alfabētu? Izgatavojot burtiņus, ar kuriem var gan rotaļāties, gan mācīties izlasīt pirmās zilbes. Gunita Rence (www.forbaby.lv) strādā Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, bet brīvajā laikā šuj rotaļu burtiņus.

 

Burti028_VI

Pirmos burtiņus – visu alfabētu no A līdz Z – viņa sašuvusi bērnudārzam, kuru tobrīd apmeklēja Gunitas atvasīte. Šoreiz viņa izvēlējusies gatavot burtiņu K, jo tam ir plaša virsma, ko var bagātīgi izrotāt. Pirms sāk gatavot burtiņu, veido piegrieztni. Gunita uz rūtiņu lapas uzzīmē 24 centimetrus augstu un 14 centimetrus platu burta K figūru, pieskaitot klāt puscentimetru vīlēm. Piegrieztni izgriež.

 

 

 

 

 

 

Burti036_VIAudumu pārloka ar kreiso pusi uz augšu, uzliek piegrieztni, piesprauž ar kniep-
adatām, apvelk ar krītu. Tad pa iezīmēto kontūrlīniju izgriež. Ķeras klāt burtiņa rotāšanai. Priekšpusi atdala no aizmugurējās daļas. Uz priekšpuses vēlamajā kompozīcijā izkārto rotājumus – pušķīti, kas izgatavots, sakrokojot lentīti, bārkstis, mutes vietā – koši sarkanu sirsniņu, acis – tamborētas.

 

 

 

 

 

 

 

Burti049_VI

Ja rotaļlieta paredzēta lielākam bērnam, acu vietā var šūt pogas. Pie burtiņa ārējās malas ar kniepadatu piesprauž lentīti, uz kuras uzvērts apaļš dekors. Tas mazulim kalpos pirkstiņu veiklības attīstīšanai. Pie augšējās malas ar kniepadatu piesprauž tievu lentīti, aiz kuras burtiņu varēs pakārt pie bērna gultiņas vai sienas. Sirsniņu mutes vietā un bārkstis gar augšmalu piešuj ar šujmašīnu, pušķīti un acis – ar roku. Pēc tam ņem abas burtiņa puses, saliek kopā ar kreiso pusi uz augšu, vispirms sadiedz, pēc tam ar šujmašīnu sašuj kopā, atstājot nesašūtu burtiņa kājas apakšējo malu. Lai burtiņu varētu apgriezt uz labo pusi, līdz vīlei nogriež asos stūrīšus, bet visos uz iekšu vērstajos stūros slīpi iegriež. Tad caur atvērumu burtiņa kājā audumu izgriež uz labo pusi.

 

 

 

 

 

Burti062_VIIzmantojot šķēru asos galus, izvelk un sakārto stūrīšus. Lai vīles būtu stiprākas un neizbirtu pildījums, Gunita ar šujmašīnu no labās puses nošuj visapkārt burtiņam. Šujot ar roku, piestiprina vēl vienu rotājumu – dzijas bumbulīti.

 

 

 

 

 

 

 

Burti066_VI

Tad ņem piltuvi un pa atvērumu piepilda ar griķu sēnalām, līdz burtiņš vienmērīgi piepildīts. Kad šis darbs paveikts, atvērumu sasprauž ar kniepadatu un ar šujmašīnu aizšuj. Ar šķērēm izvelk un sakārto stūrīšus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

burts_A1Pildījumam var izmantot ne tikai griķu sēnalas, bet arī zirņus, griķus vai vatelīnu, bet tad burtiņu nevarēs mazgāt. Ar griķu sēnalām pildītu burtiņu droši var likt veļasmašīnā, tikai pēc tam tas kārtīgi jāizžāvē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+