Mobilā versija
+16.8°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 21. augusts, 2017
31. janvāris, 2017
Drukāt

Jautrīti Putniņu pavadot

Foto: LETAFoto: LETA

Astoņdesmit septiņu gadu vecumā mūžībā aizgājusi viena no spilgtākajām latviešu 20. gadsimta mūziķēm – pianiste Jautrīte Putniņa. Brīvdomātāja dzīvē un mākslā, principiāla domās un darbos.

Apguvusi klavierspēli Valmierā un vēlāk Rīgā, Jautrīte Putniņa ātri kļuva par pieprasītu pedagoģi Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā un Latvijas Valsts konservatorijā. 20. gs. 60. gados savas tiešās valodas dēļ krita nelabvēļu nežēlastībā, viņai tika liegts pedagoģes darbs un aktīva koncertdarbība Rīgā un tās apkārtnē. Taču, pateicoties domubiedriem un draugiem, J. Putniņa turpināja aktīvi strādāt Liepājā un dzimtajā Valmierā. Līdz ar atmodu jaunu elpu ieguva arī pianistes koncertdarbība, tapa arī daudzi radioieraksti. Pateicoties viņai, tika iedibināts Valmieras Senās, vēlāk Ziemas mūzikas festivāls. Mūziķe saņēmusi Triju Zvaigžņu ordeņa Atzinības krustu un Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu. Atvadīšanās no mākslinieces notiks šodien plkst. 14 Valmieras krematorijā (Kocēnos).

Pievienot komentāru

"Daba viņu bija tik ļoti bagātīgi apdāvinājusi." Vijai Artmanei - 88 (4)21. augustā VIJAI ARTMANEI apritētu 88. Slavas kalngalā 50 gadu vecumā viņa teikusi: – Baidos, ka tad, kad es teātrim vairs nebūšu vajadzīga, mani aizmirsīs, neviens pie manis vairs neatnāks un es par teātri nekā nezināšu... Tomēr aktrise nav aizmirsta, un, lai to vēlreiz apliecinātu, publicējam gadu pēc aktrises nāves tapušu sarunu par Viju Artmani.
Draugiem Facebook Twitter Google+