×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Jautro ballīšu muzikants – Aigariņš

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas šlāgeraptaujā ar dziesmu “Dieviete mana” piedalās šlāgermūzikas veterāns Aigars Ikšelis, kuru klausītāji vairāk pazīst pēc skatuves vārda Aigariņš. Par sevi viņš teic, ka ir jautrs muzikants, kas spēlē gan kāzās, gan jubilejās, kā arī citos saviesīgos pasākumos.

Ja jau šlāgermūzikas veterāns, tad šī nav pirmā dalība aptaujā. Aigariņš tā domīgi nosaka: “Šlāgeraptaujā esmu piedalījies bieži, bet, godīgi sakot, nekad neesmu piereģistrējis, kad un cik. Pat īsti neatceros, kurā gadā dziedāju pirmo dziesmu šlāgeraptaujā un kura tā bija. Laikam beidzot būs pašam jāceļ augšā vecie arhīvi, arī pats to visu gribu zināt. Aptaujās gandrīz vienmēr esmu iekļuvis desmitniekā. Augstākais sasniegums bija otrā vieta ar dziesmu “Atmiņas”. Esmu pat piedalījies fināla koncertā Ventspilī.” Viņš neslēpj, ka dalība šajā aptaujā nozīmē nelielu cīņu ar citām dziesmām un tā ir lieliska iespēja parādīt, ka joprojām darbojas mūzikas lauciņā.

Ar mūziku dziedātājs saistīts visu savu apzinīgo mūžu, bet uz skatuves dēļiem stāv apmēram trīsdesmit gadus. Par muzikantu Aigariņš tapis 1987. gadā. Viņš spēlējis vairākos ansambļos, piemēram, “Kreņķis”, “Klapata”, “Kaugurieši”, “Kurmji”. Līdz, kā pats saka, esot sapinies ar grupu “Vēja runa”. Tāpat tapušas vairākas dziesmas dažādiem mūzikas projektiem, līdz beidzot Aigariņš nolēmis veidot savu mūzikas albumu. Tautās tika laists pirmais albums “Aigariņš nr. 1”. No tā radies arī skatuves vārds Aigariņš. “Skatuves vārda krusttēvs ir bijušās ieraksta kompānijas “Kadiķis” šefs Andris Dzērve,” nosaka mūziķis.

Aigariņš neslēpj, ka Latvijā ir pietiekami liela mūzikas konkurence, tāpēc īsti viegli nav – jācīnās. “Ar mūzikas komponēšanu un vārdu sacerēšanu es pelnu maizīti. Dziesmas rakstu arī pēc pasūtījuma. Dzīvē ir daudz situāciju. Atliek tikai tās ietērpt vārdos un apaudzēt ar melodiju,” atklāj Aigariņš un smaidot piebilst: “Nekas daudz vairāk par maizīti un šo to neiznāk, bet izdzīvot var!” Mūziķis sevi raksturo kā ļoti sabiedrisku un jautras dabas cilvēku, tāpēc arī dziesmu teksti un melodijas esot dzīvespriecīgas. “Radošā iedvesma vienmēr neviļus uzrodas pati. Nekādus īpašus pamudinājumus man nevajag,” teic Aigariņš.

Pa šiem gadiem mākslinieks ierakstījis trīs albumus. Pirmajā un otrajā mūzikas albumā viņš galvenokārt bijis mūzikas autors. Trešais disks “Saldais grēks” iznāca 2010. gadā, kurā no 12 dziesmām deviņām Aigariņš pats bija arī vārdu autors. “Tuvākie radošie plāni ir ierakstīt ceturto soloalbumu. Puse no darbiņa jau paveikta. Ceru, ka nākamgad saviem klausītājiem varēšu atrādīt savu ceturto muzikālo lolojumu,” atklājot savus radošos plānus, nosaka Aigariņš. Vairāk nekā 20 gadu mākslinieks spēlējis dažādos klubos, tagad viņš neslēpj un atklāj, ka vislabprātāk muzicē dažādās ģimenes svinībās. Atklājot mūziķa aroda aizkulises, Aigariņš smaidot nosaka: “Nospēlēt kāzas ir grūtāk nekā jubilejas, kurās iespējams brīvāk izpausties. Nav jāievēro laika reglaments.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+