×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

Jāuzmanās no “Walux”


Foto - Aldis JermaksFoto - Aldis Jermaks

Aizvadītajā nedēļā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apturēja SIA “Walux” izplatītā Holandes un Gouda tipa siera pārdošanu tāpēc, ka vairumtirgotājs siera izstrādājumu, kurā piena tauki aizstāti ar lētākajiem augu valsts taukiem, bija uzrādījis kā sieru.

PVD uzņēmuma glabātavā apturēja 10 tonnu siera izstrādājumu izplatīšanu un uzdeva vairumtirgotājam atsaukt no tirdzniecības nosūtīto produkciju un to pārmarķēt.

2011. gadā dibinātais “Walux”, kura īpašnieki ir Lietuvas pilsonis Ramūns Nikitins un Latvijas iedzīvotājs Vačagans Pogosjans, PVD pārbaudēs jau sodīts ne reizi vien. Pērn janvārī “Latvijas Avīzē” stāstījām, ka redakcijas veiktajā kontrolpirkumā “Iki” veikalā “Walux” piegādātais it kā Tilzītes siers īstenībā bija siera izstrādājums, ko apstiprināja arī PVD vēlāk veiktās analīzes. PVD apstiprināja – “Walux” siera izstrādājumu bija pārmarķējis. Pēc šā notikuma veikalu tīkls “Iki” atteicās no sadarbības ar šo vairumtirgotāju, bet vēlāk sadarbību atjaunoja.

PVD sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ilze Meistere teic, ka pēdējā gada laikā par līdzīga rakstura pārkāpumiem un valsts iestādes prasību nepildīšanu “Walux” ir sodīts jau četras reizes. “Pērn martā 200 latu naudas sods par marķējuma prasību pārkāpumiem, aprīlī – 500 latu naudas sods par atkārtotiem marķējuma prasību pārkāpumiem un papildus 500 latu naudas sods par oficiālās institūcijas prasību nepildīšanu. Pēdējo reizi uzņēmums ar 600 latu naudas sodu sodīts pagājušā gada maijā par oficiālās institūcijas prasību nepildīšanu,” tā I. Meistere.

Viņa stāsta, ka par šajā mēnesī atklāto pircēju maldināšanas pārkāpumu, kas vairumtirgotājam nodrošina papildu peļņu, SIA “Walux” sastādīs administratīvā pārkāpuma protokolu un piemēros sodu. Tas var sasniegt Ls 3000.

SIA “Walux” sekretāre vakar paskaidroja, ka ar uzņēmuma īpašnieku un vadītājiem varēšot sazināties vien nākamajā dienā. Aģentūrai LETA uzņēmuma direktora vietnieks Mikaels Vardanjans agrāk pircēju maldināšanu skaidroja ar “cilvēcisku kļūdu”. Proti, darbinieki glabātavā sajaukuši uzlīmes, sieram uzlīmēta siera izstrādājuma uzlīme. Ar darbiniekiem notikšot pārrunas.

Kā rīkoties, lai kvalitatīva siera vietā par tādu pašu vai nedaudz zemāku cenu nenopirktu siera produktu? Noteikti uz marķējuma jāmeklē siera ražotājs. Latvijas siera ražotāji uzskata, ka visdrošāk ir pirkt Latvijā ražoto sieru, jo neviens no mūsu siera ražotājiem siera izstrādājumus neražo.

I. Meistere atklāj, ka valsts piešķirtais finansējums laboratorisko izmeklējumu veikšanai pārtikas uzraudzības jomā “pirmskrīzes gados” bija vairāk nekā 877 tūkstoši latu. Šogad – 219 tūkstoši pieprasīto 523 tūkstošu latu vietā. “Pieprasot finansējumu šim gadam, PVD bija paredzējis arī programmu laboratorisko izmeklējumu veikšanai nepiena tauku noteikšanai produktos, tomēr šādiem mērķiem finansējumu nepiešķīra,” tā I. Meistere. Ar piešķirto naudu dienestam pietiek Eiropas Komisijas noteikto obligāto laboratorisko izmeklējumu veikšanai un lai izlases veidā pārliecinātos par pārtikas nekaitīgumu, izmeklējot paraugus uz mikrobioloģisko un ķīmisko piesārņojumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+