×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2013
Drukāt

Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas pūtēji uzvar starptautiskā konkursā Lietuvā

foto - Letafoto - Leta

Ar vairākām godalgām no kaimiņvalsts pilsētā Paņevežā notikušā XIII Lietuvas pūtēju orķestru atklātā čempionāta ir atgriezies Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas (JMRMV) pūtēju orķestris.

Diriģentu Jāņa Retenā un Anda Kareļa vadībā kolektīvs startēja augstākās grūtības pakāpes grupā un ieguva apbalvojumus vairākās kategorijās. Starptautiskā žūrija JMRMV jaunos mūziķus atzina par konkursa labāko pūtēju orķestri koncertorķestru grupā, piešķīra godalgu par labāko obligātā skaņdarba atskaņojumu un interpretāciju, kā arī Grand Prix augstākās grūtības pakāpes grupā, bet Jānis Retenais izpelnījās konkursa labākā diriģenta titulu.

”Čempionāts pārsteidza ar dalībnieku skaitu, augsto profesionālo līmeni un ambīcijām,” stāsta JMRMV pūtēju orķestra vadītājs Jānis Retenais. Konkursā piedalījās 40 kolektīvi no Latvijas un Lietuvas, vairāki simti mūziķu, kā arī pasaules klases zvaigznes – komponists, diriģents, mūzikas izdevējs, klasiskās mūzikas izdevniecības De Haske dibinātājs Jans de Hāns no Nīderlandes un eifonijas spēles virtuozs Maikls Dods no Lielbritānijas. „Dalība šādos konkursos audzina topošos profesionāļus, mūziķi gūst pieredzi gan reālās koncertsituācijās, gan konkursu praksē. Bez šādām iemaņām nav iedomājams darbs jebkurā profesionālā orķestrī,” skaidro Jānis Retenais. „Tāpat mēs pierādām, ka Latvijas kultūras un mūzikas izglītība ir augstā līmenī, un tā noteikti var būt arī eksporta prece,” norāda Retenais. Dalībnieki piedalījās Paņevežas koncertzālēs notiekošajās meistarklasēs un par labāko tituliem sacentās trīs dienas. Vairāki Latvijas un Lietuvas pūtēju orķestri ieguva ne tikai goda nosaukumus un uzvaras kausus, bet arī ārvalstu sponsoru tradicionāli dāvātus īpaši kvalitatīvus instrumentus.

Lietuvas pūtēju orķestru atklātais čempionāts Paņevežā norisinājās jau trīspadsmito reizi, un kā atzina konkursa organizators, Lietuvas pūtēju orķestru asociācijas prezidents un diriģents Remigijs Vilis, sacensības ir kļuvušas par neatņemamu visu Baltijas valstu kultūras dzīves sastāvdaļu. Konkursa augsto līmeni atzīmēja arī žūrijas loceklis un Eiropas Brass Band asociācijas prezidents Japi Diksta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+