×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. augusts, 2016
Drukāt

Jāzepa Pīgožņa balvas izstādi atklās vienlaikus Rēzeknē un Preiļos

Publicitātes fotoPublicitātes foto

15. septembrī Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā un Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē vienlaicīgi tiks atklāta otrā Jāzepa Pīgožņa balvas izstāde, kura šogad sadalīta divās daļās, pavēstīja rīkotāju pārstāve, mākslinieka meita Ieva Pīgozne.

Izstādē kopā piedalās 62 mākslinieku 82 darbi. Tā ir skaitliski lielākā, stilistiski plaša un profesionāli augstvērtīga gleznu parāde, kas sniedz iespēju skatītājiem iepazīties ar Latvijas mākslinieku ainavu žanrā paveikto gada laikā.

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzejā 17.septembrī plkst.14 notiks Jāzepa Pīgožņa balvas “Par labāko Latvijas ainavu glezniecībā” pasniegšanas ceremonija, kurā no trīs žūrijas izvirzītajiem nominantiem tiks godalgots galvenās balvas saņēmējs. Balvas ieguvējs saņems Jāņa Strupuļa veidoto zelta medaļu un Preiļu novada domes piešķirto naudas balvu 3000 eiro apmērā.

Preiļos notiks arī otrais Jāzepa Pīgožņa vārdā nosauktais mākslinieku plenērs. Tas notiks Jāzepa Pīgožņa dzimšanas dienas nedēļā – laikā no 12. līdz 16. septembrim. Plenērā piedalīsies 20 mākslinieki, tajā skaitā balvas nominanti.

“Šogad plenērā pēc Jāņa Streiča ierosinājuma ir jauninājums: vienu dienu katrs mākslinieks pavadīs gleznojot kopā ar kādu no Preiļu mūzikas un mākslas skolas jaunajiem talantiem, nedaudz viņiem atklājot glezniecības amata noslēpumus,” pauda Pīgozne.

17.septembrī notiks plenēra darbu ekspresizstāde, taču ilgākai apskatei plenēra darbi tiks izstādīti no 20. decembra līdz 2017. gada 12. februārim.

Jāzepa Pīgožņa balvas izstāde abos muzejos apskatāma līdz 12. novembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+