×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Jēkaba katedrāles tornis avārijas stāvoklī; RD remontam atvēlēs 7000 latu (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Skats uz Jēkaba katedrāli no Latvijas Zinātņu akadēmijas ēkas.

Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles tornis ir avārijas stāvoklī – tas apdraud cilvēku drošību un steidzami ir jārod risinājumi situācijas uzlabošanai.

To vēstulē Rīgas domei norādījis Rīgas arhibīskaps metropolīts Zvigņevs Stankevičs, kurš šodien tikšanās laikā ar Rīgas domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu (SC) mēģināja rast abpusēji pieņemamu un operatīvu risinājumu situācijas uzlabošanai, portālu “LA.lv” informēja domē.

Pēc metropolīta teiktā, torņa seguma salabošana ir neatliekama, jo tas jau šobrīd apdraud cilvēku drošību. “Jēkaba katedrāli katru dienu apskata arī ārvalstu tūristi, kuru skaits īpaši pieaugšot 2014.gadā, kad Rīga kļūs par Eiropas Kultūras galvaspilsētu,” skaidro Rīgas domē.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas deputāti, izskatot Stankeviča pašvaldībai adresēto vēstuli, sestdien nolēma neatliekamiem katedrāles remontdarbiem piešķirt 7000 latu. Finansējumu atvēlēs no pašvaldības budžeta programmas līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Gala lēmumu pieņems nākamajā domes sēdē.

Rīgas Svētā Jēkaba katedrāle ir uzcelta 1225. gadā, tā ir Rīgas kultūrvēsturiskajai videi nozīmīgs arhitektūras piemineklis un UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sastāvdaļa, kur glabājas daudzi Latvijas sakrālās mākslas darbi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nilsam nav laika, tam jāgatavo nākošais “Jaunā viļņa” ļembsats. 🙁

Draugiem Facebook Twitter Google+