Latvijā
Novados

Jēkabpilī ar bažām gaida sinoptiķu prognozēto atkusni 16

Foto LETA

Draudīga, bet stabila – tā var raksturot situāciju Daugavā pie Jēkabpils, kur pēdējas dienās strauji palielinājies ūdens līmenis.Atbildīgās institūcijas izsludinājušas oranžo brīdinājuma līmeni, kas liecina par potenciālu bīstamību un plūdu draudiem, vēstīja “TV3 Ziņas”.

Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils strauji sāka celties piektdien, 19. janvārī, sasniedzot augstāko līmeni pēdējo gadu laikā. Upe nebija paspējusi aizsalt, taču temperatūra bija pietiekami zema, lai veidotos vižņi. Straume baltos klučus dzina uz priekšu, un tie, kā ierasts, sablīvējās posmā no Jēkabpils līdz pat Pļaviņām. Pateicoties aukstajam laikam, pirmdien, 22. janvārī, vižņu kustība apstājās, arī ūdens līmenis vairs necēlās.

Situācija upē nepārtraukti tiek novērota. 22. janvāra rītā Civilās aizsardzības komisijas sēdē secināts, ka glābēji ir gatavībā evakuēt cilvēkus no Jēkabpils, Pļaviņu un Salas novadiem, ja šāda nepieciešamība rastos. Pagaidām gan par to runāt ir pāragri. Daudz ko noteiks tas, vai līdz trešdienai, kad Vidzemē atkal gaidāms siltāks laiks, Daugava paspēs kārtīgi piesalt, neļaujot ledum kustēties.

Andris Štolceris, Apvienotās civilās aizsardzības komisijas sekretārs:”Gaidāms, ka iestāsies siltāks laiks un būs nokrišņi, un tad ledus kustība var atsākties. Tās ledus masas, jūs pie upes varējāt redzēt. Tur ir vēl daudz ūdens laukumiņu, un tās var vēl bīdīties uz priekšu. Ar katru šādu pabīdīšanos notiek ūdens līmeņa celšanās.”

LA.lv