×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2014
Drukāt

Jēkabpilī atkal strauji pieaug pamesto dzīvnieku skaits

Foto - Jēkabpils dzīvnieku patversmeFoto - Jēkabpils dzīvnieku patversme

Meklē mājas – tā var raksturot situāciju, kas skar pamestos dzīvniekus, kuri nonāk Jēkabpils dzīvnieku patversmē un pie dzīvnieku draugiem. Šobrīd Jēkabpils dzīvnieku patversmē savu saimnieku gaida 16 suņi un 40 kaķi, portālam “LA.lv” pastāstīja patversmē.

Dzīvnieku pamešanas jautājums atkal kļūst arvien aktuālāks, jo patversmē nogādāto dzīvnieku skaits pēdējo trīs mēnešu laikā strauji turpina augt, īpaši daudz tiek pamesti kaķi. Piemēram, aprīlī dzīvnieku patversmē vidēji uzturējās apmēram 10 kaķi, bet šobrīd to skaits ir audzis četras reizes. Dzīvnieki gandrīz ik dienu tiek nogādāti patversmē dažādos veidos – gan atstāti piesieti pie žoga, gan ielikti kastē, pat pa vairākiem.

Jēkabpils dzīvnieku patversme saņem gan pašvaldības, gan ziedotāju atbalstu, taču vietu skaits, lai gan pēdējā laikā daudz ticis palielināts, pie šādas tendences ir nepietiekošs. Tāpēc Jēkabpils dzīvnieku patversmē laipni gaidīsim ik vienu, kurš vēlas uzņemties rūpes par kādu mājdzīvnieku. Dzīvnieki no patversmes jaunajiem saimniekiem tiek nodoti bez maksas. Ja ir vēlme, dzīvnieku patversmi var atbalstīt ar brīvprātīgu ziedojumu. Tomēr jāatceras, ka dzīvnieka adoptēšana ir nopietns jautājums – dzīvnieks nevar būt dāvana vai mirkļa kaprīze – tā ir gan finansiāla, gan emocionāla atbildība dzīvnieka mūža garumā.

Jēkabpils dzīvnieku patversme atrodas Zvaigžņu ielā 1 a, Jēkabpilī. Darba laiks: no pirmdienas līdz piektdienai no 8.00 līdz 15.00, sestdien un svētdien no 9.00 līdz 12.00. Tālrunis: 28342253, e-pasts: jekpak@ jekpak.lv, mājas lapa: www.jekabpilspatversme.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+