×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. janvāris, 2015
Drukāt

Jēkabpilī atklās Dzejas braucienam veltītu izstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 22. janvārī plkst. 18 Jēkabpils Tautas nama Baltajā zālē notiks Dzejas brauciena ceļojošās izstādes atklāšana, kā arī tikšanās ar dzejnieku, tulkotāju un šī projekta vadītāju Guntaru Godiņu, LA.lv uzzināja Jēkabpils domē.

Dzejas brauciena izstāde Jēkabpils Tautas namā būs apskatāma līdz 28. februārim.

Izstādē aplūkojamas mākslinieces Alisas Javitsas (Somija) fotogrāfijas un video filmu no 2011. gada brauciena, izšķirstīt albumu, kurā savāktas fotogrāfijas no iepriekšējo gadu braucieniem, kā arī noklausīties Dzejas braucienu dalībnieku dzejoļus pašu lasījumā. Apskatei izliktas arī dzejnieku grāmatas oriģinālvalodā un tulkojumos Dzejas brauciena dalībvalstu valodās. Izstādes dizainu veidojis Jorens Godiņš.

Latvijā Dzejas brauciena ceļojošā izstāde jau pabijusi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Kuldīgas Mākslas namā un Daugavpils Universitātes bibliotēkā.

Dzejas brauciens ir daudzvalodu literārs projekts. Ideja radusies 2006. gadā, projekta iniciatori bija Somijas Institūts un Latvijas vēstniecība Tallinā. No 2006. līdz 2010. gadam mobilais dzejas festivāls noticis Igaunijā, Latvijā un Somijā, braucienos piedalījušies dzejnieki no šīm trim valstīm, bet kopš 2011. gada Dzejas brauciens ir paplašinājies, jo kā dalībvalsts uzaicināta Zviedrija, bet 2014. gadā Zviedriju nomainīja Norvēģija.

Dzejas brauciena izstādi atbalsta Somijas Institūts Igaunijā un Somijas vēstniecība Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+