×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. maijs, 2013
Drukāt

Jēkabpilī notiks otrais starptautiskais Operas festivāls

foto - Letafoto - Leta

No 25. jūlija līdz 27. jūlijam, Jēkabpilī notiks otrais starptautiskais Operas festivāls, aģentūru LETA informēja Jēkabpils pilsētas pašvaldībā.

Festivālu ievadīs viena no spožākajām Latvijas Nacionālās operas solistēm Sonora Vaice kopā ar dziedātāju un trompetistu Andri Ābelīti koncertā “Tu mana svētā, grēcīgā”, kas 25. jūlijā izskanēs Svētā Miķeļa evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Vaice programmai izraudzījusies dziesmas, kuru noskaņa ir mīlestības, kaisles un prieka pilna. Ābelīte iepriecinās klausītājus ar virtuozo trompetes spēli, atskaņojot tēmas no Žorža Bizē “Karmenas” un citas populāras klasiskās melodijas.

Par centrālo Operas festivāla notikumu kļūs Krievijas Valsts kamermūzikas teātra “Sanktpēterburgas Opera” viesizrāde ar Gaetāno Doniceti komiskās operas “Pēteris Pirmais” iestudējumu.

“Sanktpēterburgas Operas” teātra liktenī izrāde “Pēteris Pirmais” ieņem īpašu vietu. Ar tās iestudējumu sākās jauns posms teātra pastāvēšanai barona fon Dervīza savrupmājā Pēterburgas vēsturiskajā centrā. Vēl jo vairāk – pēterburdziešu pirmizrāde 2003. gadā kļuva par Eiropas muzikāli teatrālu sensāciju. Jaunā komponista divdesmit divu gadu vecumā radītās operas partitūra pazuda La Feniče teātra ugunsgrēkā 1823. gadā, tāpēc 180 gadus par to bija aizmirsts.

Pazīstamajam teātra režisoram Jurijam Aleksandrovam izdevies pasaulei no jauna atklāt Doniceti komēdijas žanra šedevru. Pazudušās partitūras meklējumos režisoram nācās veikt īstu detektīvizmeklēšanu. Tajā iesaistījās Doniceti vārdā nosauktais Bergamo operas teātris, La Feniče venēciešu teātris, “Rikordi nama” fonds un izdevniecība, kurai pieder komponista mūzikas autortiesības, kā arī Itālijas Ģenerālkonsulāts Pēterburgā. Pēc trīs gadus ilgušā rūpīgā darba pa visu Itāliju izkaisītās partitūras fragmenti beidzot savienojās vienotā veselumā.

26. jūlijā plkst.20 Jēkabpilī, Krustpils saliņā, būs iespēja pirmoreiz skatīties ievērojamā itāļu komponista darbu, kas tiek spēlēts tikai uz Sanktpēterburgas operas skatuves.

Humoristiskais un muzikāli asprātīgiem jokiem piesātinātais meistara skaņdarbs “Pēteris Lielais – visas Krievijas cars” iepazīstinās skatītājus ar jauniem Krievijas vēstures faktiem un negaidītu leģendārā Pētera I tēla interpretāciju. Opera ir interesanta un aizraujoša, tajā daudz komisku tēlu un amizantu situāciju, tas ir romantisks stāsts ar samudžinātu intrigu, liktenīgiem noslēpumiem un mīlas kaislībām, ar atmiņā paliekošām neparasti spilgto muzikālo varoņtēlu izpausmēm ārijās un duetos.

Lomas izrādē režisors uzticējis starptautisko konkursu laureātiem Vladislavam Mazankinam, Svetlanai Arzumanovai, Jevgēnijam Bajevam, Jeļenai Severinai un Larisai Ivanovai.

Operas festivāls noslēgsies 27. jūlijā ar Galā koncertu Krustpils saliņas estrādē. Programmā iekļautie skaņdarbi no Džuzepes Verdi operas “Rigoleto” daudziem klausītājiem atsauks atmiņā krāšņo Sanktpēterburgas mākslinieku izrādi pērnvasar. Stilistiski daudzveidīgā un niansēti bagātā dziedājumā kvartetā no “Rigoleto” skatītāji redzēs “Sanktpēterburgas Operas” izcilos māksliniekus, Starptautisko konkursu laureātus Arzumanovu un Jevgēniju Čaiņikovu. Mīlīgajā un vienlaikus ar asu raksturiņu apveltītajā Rozīnas ārijā no Rosīni operas “Seviljas bārddzinis” iejutīsies Irina Skaženika. Ar virtuozu dziedājumu un artistisku meistarību Dona Bazilio ārijā no šīs pašas operas skatītājus priecēs Vladimirs Feļauers.

Galā koncertu kuplinās Sanktpēterburgas Marijas teātra baleta labākie mākslinieki. Krievu baletam raksturīgo ķermeņa grāciju, elegantās roku kustības, klasisko žestu daiļumu un mīmikas meistarību fragmentos no baletiem “Gulbju ezers” un “Žizele” pārliecinoši demonstrēs Jekaterina Osmolkina un Maksims Zjuzins, Darja Pavļenko un Aleksandrs Sergejevs. Duets no Hačaturjana baleta “Spartaks” izstaros baleta solistu azartu un temperamentu, varbūt daudzos raisot vēlēšanos augustā Krustpils saliņā apmeklēt arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieku izrādi “Žizele”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+