Latvijā
Novados

Jēkabpilī tapusi “zelta” tualete: privātmājas vērtē 16

Foto no skaties.lv

Jēkabpilī tapusi sabiedriskā tualete, kuras izmaksas pielīdzināmas privātmāju cenām, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”. Pilsētas iedzīvotāji domes pirkumu uzskata par izšķērdību un atgādina, ka teju 100 tūkstošus eiro varēja atvēlēt lietderīgākiem mērķiem. Turklāt Bez Tabu uzzina, ka lētāko piedāvājumu konkursā pašvaldība noraidījusi.

Jēkabpils Kena parkā šonedēļ tiks atklāta sabiedriskā tualete, kas izmaksājusi 85 tūkstošus eiro. Uzzinot par izmaksām, interneta vidē lielākā daļa cilvēku, to skaitā Jēkabpils iedzīvotāju, pauž sašutumu par domnieku izšķērdību, daudzi ironiski iesmej, ka tualete pildīs arī apskates objekta funkciju.

Bez Tabu pārliecinās, ka Pierīgā piedāvā iegādāties jaunas un lietotas privātmājas par līdzīgām vai pat zemākām cenām. Dažs “Bez Tabu” uzrunātais Jēkabpils iedzīvotājs, uzzinot par izmaksām, ir šokēts. Iedzīvotāji norāda, ka netālu atrodas cita sabiedriskā tualete. Viedokli izsaka iedzīvotāja Diāna: ”Netālu ir jau viena tualete. Viena jau ir, otru nevajag. Mums ir maza pilsēta, maz iedzīvotāju. Priekš kam?”

Domnieks Raits Sirmovičs atzīst, ka ”vienmēr var jau lētāk” , bet kvalitatīvu un acij tīkamu tualeti pieprasa konkrētā teritorija – Kena parka apkaime. Sadārdzinājumu veidojot materiāli, kas padara tualeti acīm tīkamu.

”Šis Kena parks, kas ir Jēkabpils pilsētas vēsturiskā zona un ir kā aizsargzona kultūras pieminekļu uzskaitē, uzliek zināmus pienākumus, lai būve būtu izskatīga un iekļautos šajā vidē,” to, kāpēc tualete pilda ne vien ierasto funkciju, bet arī apskates objekta funkciju, skaidro Jēkabpils domes pārstāvis R. Sirmovičs.

Tualetes ēka izmaksā aptuveni 29 tūkstošus eiro. Par atlikušo summu tā pieslēgta ūdensvadam, kanalizācijai un elektrotīkliem. Vēl viena izmaksu pozīcija ir teritorijas labiekārtošana: apmeklētājus līdz tualetei vedīs bruģis un apgaismojums.

LA.lv