Jēkabpils “Lūši” raksta vēsturi, pirmo reizi izcīnot Latvijas kausu 0

Jēkabpils “Lūšu” volejbolisti svētdien kļuva par Latvijas kausa ieguvējiem, finālmačā piecos setos ar 3-2 (12:25, 25:16, 31:29, 20:25, 15:11) uzvarot valsts čempioni RTU/”Robežsardzi”.
“Lūši” komanda Latvijas kausa finālā bija iekļuvusi pirmo reizi vēsturē.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Pirmajā setā drošu uzvaru ar 25:12 guva RTU/”Robežsardze”, bet jēkabpilieši revanšējās un otro setu vinnēja ar 25:16. Ļoti sīva izvērtās trešā seta nogale, kurā bezkompromisu cīņā uzvaru ar 31:29 guva “Lūši”.

Ceturtajā setā daudz sekmīgāki bija rīdzinieki, kuri izšķirošo izrāvienu veica seta otrajā pusē, nodrošinot uzvaru ar 25:20. Pēc ceturtā seta rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 2-2, līdz ar to uzvarētājs tika noskaidrots izšķirošajā, piektajā, setā.

Piektā seta sākumā RTU/”Robežsardze” volejbolistiem izdevās iegūt divu punktu pārsvaru, taču jēkabpilieši pietuvojās un panāca izlīdzinājumu. Seta galotnē RTU/”Robežsardze” pieļāva kļūdu piespēlē, kas “Lūšiem” ļāva panākt 10:8. Turpinājumā rīdzinieki vairākas reizes pietuvojās līdz mīnus vienam punktam, taču pēc bumbas raidīšanas autā “Lūši” panāca 14:11. Izspēlējot pirmo mačbumbu, pretinieki skāra tīklu, kas jēkabpiliešiem ļāva uzvarēt ar 15:11 un triumfēt Latvijas kausā.

Ar 12 punktiem uzvarētājiem rezultatīvākais bija Pāvels Jemeļjanovs, deviņus punktus guva Bariss Čebotarjovs, astoņi punkti Rihardam Puķītim, bet ar septiņiem atzīmējās Stass Ļaščinsks.
Savukārt rīdziniekiem ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Gatis Garklāvs, bet 14 punkti Andrejam Zavorotnijam.

Kausa izcīņas favorīti RTU/”Robežsardze” pusfinālā divu maču summā pieveica “Poliurs”/”Ozolnieki”, kamēr “Lūši” pārspēja pagājušā gada kausa ieguvējus “Biolars”/”Jelgava”.
Baltijas līgā no šīm komandām vislabāk klājas “Lūšiem”, kuri ir augstajā ceturtajā vietā, kamēr RTU/”Robežsardze” ieņem vien astoto pozīciju.

Dāmu konkurencē par kausa ieguvējām kļuva “Babītes” volejbolistes, kuras finālā ar 3-0 (27:25, 25:7, 25:18) pārspēja RSU/MVS komandu.
Iepriekš sestdien pusfinālā RSU/MVS ar rezultātu 3-1 (25:20, 18:25, 25:23, 25:20) pārspēja Latvijas čempiones “Jelgava”/LU volejbolistes, bet “Babīte” ar 3-1 (22:25, 25:10, 25:23, 25:11) uzveica Daugavpils “miLATss” vienību.