×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Jēkabpils pašvaldība daļai skolēnu un pensionāru sarūpē atstarotājus

Foto: LETAFoto: LETA

Atstarotāji, kurus policisti reida akcijas "Esi redzams" laikā izdalīs gājējiem un velosipēdistiem.

Jēkabpils pilsētas pašvaldība finansējusi kopumā 600 atstarotāju iegādi Jēkabpils izglītības iestādēm, kā arī pensionāru biedrībai un pašvaldības Sabiedriskās kārtības uzraudzības sektoram.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā šajā rudenī pieaugušo negadījumu skaitu, kas saistīti ar gājēju drošību, portālu “LA.lv” informēja pašvaldības jaunatnes lietu speciāliste Lāsma Skļarska.

Viņa klāstīja, ka Jēkabpils Valsts ģimnāzijai, 2.vidusskolai, 3.vidusskolai un pamatskolai katrai tikuši pa 100 atstarotājiem, bet vakarskolas skolēniem – 50. Tikpat daudz atstarotāju sarūpēti divām pensionāru apvienībām, kā arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības sabiedriskās kārtības uzraudzības sektoram. Tas kopīgos reidos ar Valsts policiju atstarotājus dāvināja iedzīvotājiem, lai viņi tumšajā laikā būtu pamanāmi.

“Protams, visiem pilsētas skolēniem vai pensionāriem atstarotāju nepietiks. Mērķis bija finansiālo iespēju robežās atstarotājus dāvināt tiem, kas tos nenēsā. Pašvaldība arī vēlreiz atgādina vecākiem un visiem iedzīvotājiem pašiem rūpēties par savu un savu tuvinieku drošību, iegādājoties un nēsājot atstarotājus,” teica Skļarska, piebilstot, ka 600 atstarotāju iegāde pašvaldībai izmaksāja 530 latu.

Saskaņā ar policijas datiem aizvadītajā gadā Jēkabpils iecirkņa apkalpojošā teritorijā nebija reģistrēts neviens gājēju nāves gadījums. Šogad reģistrēti 429 gājēju pārkāpumi, tostarp par atstarotāja nelietošanu, 194 velosipēdistu pārkāpumi, kā arī četru gājēju nāves gadījumi ceļu satiksmes negadījumos.

Policijas darbinieki Jēkabpilī jau vairākas nedēļas pastiprināti kontrolējot atstarotāju lietošanu. No pagājušās nedēļas beigām reidos kopā ar policiju devušies arī Jēkabpils pilsētas pašvaldības Sabiedriskas kārtības uzraudzības sektora darbinieki, kuri gājējiem dala atstarotājus. Tie jālieto gan gājējam, gan velosipēdistam. Ja to neievēro, policija var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 20 latiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+