Jēkabpils pirmā uzvara, Valmieras ofensīvas un basketbols Aizkrauklē 0

LBL čempionātā pirmās uzvaras turnīra tabulā ierakstīja BK “Jēkabpils” un BK “Valmiera”, otro – “Vef Rīga”, kas Aizkrauklē tribīnēs pulcēja vairāk kā 500 basketbola interesentus.

21:0 un 12:0 – tā sprinto Valmiera

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Divas pamatīgas ofensīvas – no 5:10 uz 26:10 pirmajā ceturtdaļā un no 48:41 uz 60:41 trešajā – nodrošināja BK “Valmiera” komfortablu pārsvaru un uzvaru Mārupē pār “BA Turība” studentiem. Tiesa, arī bez šīm epizodēm vidzemnieki kontrolēja spēles gaitu – ar augstāku individuālo meistarību un auguma pārsvaru, prasmīgu spēles tempa variēšanu un līderu veiksmēm uzbrukumā. Īpāsi jāizceļ Jāņa Bērziņa 28 punkti, no kuriem 22 tika gūti pirmajā puslaikā. Turklāt līdz pārtraukumam ar izcilu precizitāti – divpunktu metieni 3/3, trīspunktu 5/5, soda metieni 1/1. Trešajā ceturtdaļā studenti ar zonas aizsardzību uz brīdi atgrieza intrigu spēlē, tomēr cīņas galaiznākumā likumsakarīga Valmieras uzvara ar +20 punktiem. Statistikā visos galvenajos rādītājos pārāki bija uzvarētāji, jo īpaši divpunktu metienu precizitātē – 34/20 (59%) pret 44/15 (34%). Arī šajā mačā vidzemniekiem nevarēja palīdzēt saspēles vadītājs Raimonds Gabrāns – viņa atgriešanās pēc ceļgala iekšejās saites sastiepuma tiek gaidīta pēc apmēram nedēļas.

Varis Krūmiņš, BK “Valmiera” galvenais treneris: “Cīnījāmies ar pretinieku un arī paši ar sevi. Pret zonas aizsardzību, ko izvēlējās “Turība”, pārbaudes spēlēs bijām maz spēlējuši. Radās īslaicīgas problēmas, trešajā ceturtdaļā viņiem izdevās samazināt rezultāta starpību. Taču līdz ko pareizi nostājāmies, izspēlējām bumbu un trāpījām, viss nostājās savās vietās un pārliecinoši uzvarējām. Komanda vēl pusgatava – pirms sezonas gandrīz visa komanda ir slimojusi ar kādu vīrusu, bijuši savainojumi, arī tagad visi vēl nav īsti veseli. Sanāk tā, ka rētas jādziedē jau sākoties sezonai. Tik trakas, lai meklētu papilldinājumu no malas, tās nav – kādu brīdi spēlēsim ar tiem čaļiem, kas komandā ir pašlaik.”

“Problēmas ir daudz. Sākām normāli, tad izrāviens 0:21, no kura vairs nespējām atgūties. Ir problēmas groza apakšā, pēc 30 sekundēm mūsu garākais spēlētājs Sīpoliņš guva traumu un šie centimetru un kilogramu iztrūkumi bija vēl jūtamāki. Grūti aizpildīt šos robus. Neko darīt, tāda ir dzīve, traumas gadās. Pietrūkst ticība saviem spēkiem. Varam spēlēt labāk, bet spēlētāji brīziem nav pārliecināti par to, ko dara. Savainojumi un slimības, mēs nevienu brīdi neesam bijuši pilnā sastāvā. Gaidu, kad tas notiks, lai paši saprastu, kādā līmenī mēs varam spēlēt,” portāla sportacentrs.com intervijā spēli komentēja “BA Turība” galvenais treneris Arnis Vecvagars.

“VEF Rīga” pieliek uzvarošu punktu Aizkrauklē

Latvijas čempionu kārtējā viesizrāde reģionos notika Aizkrauklē, kur pašmāju augstākās raudzes basketbolu noskatījās vairāk kā 500 skatītāji. Vefiņš šajā spēlē leģionāru limita dēļ laukuma malā atstāja Ērlu Roulendu, bet pārējie spēles laiku un gūtos punktus sadalīja apmēram līdzīgās daļās. Arī šajā spēlē jāizceļ atšķirības abu komandu divpunktu metienu precizitātē, kas vienlaikus liecina arī par uzvarētāju dominanti šajā spēlē – 34/24 (71%) pret 42/17 (40%). Tāpat ievērojams bija rīdzinieku pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām – 44 pret 27. Interesanti, ka Jelgavas amerikāņu pastiprinājums zem groza pret spēcīgu pretinieku atkal bija pavisam kluss – Ārons Brakets un Keits Čemberlens katrs guva pa divem punktiem ar kopēju metienu no spēles precizitāti 8/1. “VEF Rīga” no Aizkraukles skatītājiem atvadījās ar 17:0 ofensīvu un 99:62 uzvaru.

BK Jēkabpils” pirmo uzvaru aizved no Liepājas

Aigars Vītols iemeta pirmo trejaci, zem groza dominēja Jurijs Aleksejevs un Tods O”Braiens – spēles sākumā šķita, ka jēkabpilieši savas uzbrukuma problēmas atstājuši pirmajā neveiksmīgajā spēlē pret jūrmalniekiem. Arī lēnais spēles temps bija izdevīgs viņiem – ar faktiski septiņu cilvēku rotāciju ar jaunajiem liepājniekiem skrieties nebija vajadzība. Pēc pirmā puslaika 36:23, otrajā 16 punktu pārsvars – šķita, ka BK Jēkabpils” uzvaru nevar apdraudēt nekas. Tomēr nē – pavisam melna diena bija saspēles vadītājam Pīdžejam Hilam, kliboja uzbrukuma organizācija un pēdējā ceturtdaļā kļūdu dēļ uzbrukumi bez metiena pa grozu sekoja cits citam. Lielāko spēles daļu pusaizmigušā stāvoklī spēlējušie Liepājas lauvas sajuta medījuma garšu. Pāris trejači Jakovičam, viens Magonem, veiksmīgas lietuvieša Ežerska darbības un šķietami bezcerīgajā spēlē atkal bija neizšķirts. Pat vēl vairāk – sākoties pēdejais minūtei Helmanis ar soda metienu panāca 55:53 mājinieku labā. Aleksejevs atbildēja ar trīspunktu gājienu (55:56), Helmanis ar soda metienu panāca neizšķirtu (56:56), Hils šķietami izškirošo jēkabpiliešu iespēju izniekoja ar kļūdu. Atkal viss bija Liepājas rokās, taču Helmanis savu metienu netrāpīja un Magone cīņa zem pretinieka groza pārkāpa noteikumus. Muļķība, par kuru Aleksejevs septiņas sekundes līdz cīņas beigām sodīja ar precīzu soda metienu – 56:57. Pirmā uzvara BK “Jēkabpils” vēsturē. Komandas treneriem par uzvaru tabulā prieks, par komandas sniegumu laukumā – viela garām un nopietnām pārdomām.

Guntis Endzels, “Liepāja/Triobet” galvenais treneris: “Pirmais puslaiks un trešā ceturtdaļas puse bija tādas, ko negribas atcerēties. Bija spēles plāns, pirmās epizodes neizdevās, kāds metiens neiekrita un sākās viens nepārdomāts lēmums pēc otra. Sliktākais, ka šajos brīžos pietruka arī cīņasspars, Jēkabpils pat izskatījās ašāki par mums. Jauni čaļi, tā nedrīkst būt! Bija problēmas zem groza – Leiterim neizdevās spēles sākums, Pastušeņa trīs dienas slimoja. Pirmajā puslaikā ar viņu garajiem īsti netikām galā. Spēles beigās izdevās atrast tos piecus sešus spēlētājus, kuri bija gatavi lauzt šo spēli. Psiholoģiski jau bija uzvarēta spēle, bet beigās atkal dažas jaunatnes basketbolam raksturīgas kļūdas, piezīme pie pretinieka groza. Nenoliegšu, ir lielas problēmas uzbrukumā. Amerikānis Moriss ir uz pārbaudes laiku, pirmajos treniņos uz mūsu fona bija atlētisks, bet pirmā spēle viņam ir vienos mīnusos. Ceram, ka viņš var spēlēt labāk. Papildinājums, jo īpaši spēlētājs ar pieredzi, ir ļoti vajadzīgs.”

LBL ČEMPIONĀTS

“BA Turība” – BK “Valmiera” 73:93 (10:26, 29:46, 46:68). Sokolovs 18, Rudmiezis 15, Apsītis 14, Motivāns, Sondors pa 6, Šteinbergs, Strauss pa 5, Veinbergs, Bēts pa 2; Bērziņš 28+10AB, Kaufmanis 16+4RP, Butjankovs 12, Krūmiņš 10+6RP, Ziediņš 10, Elksnis 5, Veselovs, Saulītis pa 4, Iļjins, Engers pa 2.

“VEF Rīga” – BK “Jelgava” 99:62 (21:15, 42:34, 69:47). Janičenoks, Daniels pa 13, Bērziņš 12, Strēlnieks, Zavacks, Blaus pa 10, Bertāns, Geks pa 8, Kavaļausks, Jahovičs pa 6, Loukss 3; A. Justovičs 13, Kanbergs 12, Silavs 9, Dušelis 7, G. Justovičs 6, Mizis 5, Lagzdiņš 4, Krūmiņš, Brekets, Čemberlens pa 2.

“Liepāja/Triobet” – BK “Jēkabpils” 56:57 (15:19, 23:36, 32:45). Jakovičs 12, Ežerskis, Helmanis pa 11, Magone 9, Bricis 5, Ate 4, Pastušeņa, Moriss pa 2; O’Braiens 15, Aleksejevs 13+12AB, Hlebovickis 10, Vītols 7, Mediss, Virsis pa 4, Hils, Pīternieks pa 2.