×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Jēkabpils reģionālā partija nodibināta

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Piektdien, 19.oktobrī, Jēkabpilī partijas dibinātāju sapulcē ar 361 balsi “par” pavērts ceļš jaunam politiskam spēkam – Jēkabpils reģionālajai partijai, par tās priekšsēdētāju vienbalsīgi ievēlēts Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs. 


 

Jaunās partijas dibināšanas sapulcē viss notika raiti un gludi – partijas priekšsēdētāja amatam piedāvāja tikai vienu kandidatūru, savukārt valdes locekļu, kā arī revīzijas un ētikas komisijas locekļu vēlēšanām nolasīja iepriekš sagatavotus sarakstus, par kuriem balsoja, kandidatūras neapspriežot, neatsaucot un nepapildinot. Visi balsojumi, arī par partijas statūtiem, notika gandrīz vienbalsīgi – “pret” bija vai atturējās tikai daži. Acīmredzot lielo vienprātību un pacilātību nodrošināja tas, ka lielākā daļa sapulces dalībnieku bija pagājušā gada beigās likvidētās partijas LPP/”LC” Jēkabpils nodaļas biedri un šai nodaļai pietuvināti cilvēki – gan pašvaldības administrācijas, iestāžu un uzņēmumu darbinieki, gan uzņēmēji, jauniešu domes un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kam ir laba sadarbība ar vietējo varu.

Par topošā politiskā spēka kodolu var spriest jau pēc tā vien, ka no ievēlētajiem septiņiem partijas valdes locekļiem četri – Leonīds Salcevičs, Aleksandrs Deinis, Edgars Lamba un Māris Dimants – tagadējā Jēkabpils pilsētas domē 2009. gadā ievēlēti no partijas LPP/”LC” saraksta. Divas valdes locekļu vietas tika atstātas novadu cilvēkiem, kad tur būs nodibinātas partijas nodaļas.

“Es nolieku savas vieglās dienas. Līdz šim esmu bijis vairākās partijās, vienmēr kāds mūs vadīja, tagad jūs man uzticējāt ļoti, ļoti nopietnu lietu. Kopīgi veidosim partiju stipru, stipru un vēlreiz stipru. Mēs būsim nopietns politisks spēks, mēs nevienam nepārdosimies,” saviem domubiedriem apliecināja jaunās partijas galva.

Sapulcē piedalījās arī pārstāvji no novadiem, kas Jēkabpils pilsētai atrodas kaimiņos, – Krustpils, Pļaviņu, Salas. Pļaviņu novada domes priekšsēdētāja Gunta Žilde (arī ievēlēta no LPP/”LC” saraksta) izteica cerību, ka jaunā partija vienos ne vien Jēkabpils pilsētas, bet arī tuvākas un tālākas apkārtnes iedzīvotājus. “Pļaviņas ir Jēkabpils priekšpilsēta, ja būs stiprs centrs, arī apkārtējie dzīvos labi,” viņa uzsvēra.

Partijas programmā, kuras projekts nodrukāts uz trim lappusēm un par ko nobalsoja bez apspriešanas un precizējumiem vai papildinājumiem, sacīts, ka “Jēkabpils reģionālās partijas izveidošanas mērķis ir strādāt Latvijas un Zemgales reģiona pašvaldību iedzīvotāju labā, veidojot Jēkabpili kā kultūras, izglītības, sporta, uzņēmējdarbības un administratīvo centru, nodrošinot tādus apstākļus, lai katras pašvaldības iedzīvotājiem ir pieejama garīgā un materiālā labklājība un sociālā drošība neatkarīgi no etniskās, nacionālās, reliģiskās piederības un sociālā statusa”.

Uzsvars programmā likts uz tautsaimniecības attīstību, izglītības un kultūras infrastruktūras attīstību, veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, sociālo aizsardzību, tiesiskumu un drošību. Tautsaimniecības attīstībā akcentēta jaunu uzņēmumu izveidošanas veicināšana, nodrošinot uzņēmējiem pievilcīgu infrastruktūru.

Partijas dibinātāju sapulcē piedalījās un novēlējumus izteica citu partiju pārstāvji – Saeimas deputāts Vladimirs Reskājs no “Saskaņas centra”, Jēkabpils pilsētas domes deputāts Aivars Kraps no “Vienotības”, Jēkabpils pilsētas bibliotēkas vadītāja Renāte Lenša no “Visu Latvijai” un citi. Apsveikumu bija atsūtījis Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs Inesis Boķis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+