×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2013
Drukāt

Jēkabpils slimnīcā atklāta Infekcijas slimību nodaļa un dienas stacionārs

Foto - Andris GrīnbergsFoto - Andris Grīnbergs

Jaunceltnes būvdarbi veikti ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), Latvijas valsts un pašvaldības finansējumu, kas pārsniedz vienu miljonu latu. Divstāvu ēkas kopējā platība ir 1244 kvadrātmetri. Šodien priecīgais noskaņojums turpinās – sākas pārvākšanās uz jaunajām telpām, kas uzlabos veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un paaugstinās izmaksu efektivitāti. 


Slimnīcas direktors Ivars Zvīdris uzsvēra, ka reģionālajai ārstniecības ie-stādei, kurā pavisam ir 268 gultas vietas, jaunā korpusa atvēršana ar 25 vietām infekcijas nodaļai un 15 vietām dienas stacionāram ir ievērojams notikums. Vislielākais prieks, protams, Infekciju slimību nodaļai, jo tā mūsdienām atbilstošu vidi ieguvusi pēc apgrūtinošā darba pagājušā gadsimta sākumā celtajā koka ēkā ļoti nepiemērotos ap-stākļos. Ieguvums arī tas, ka jaunbūve otrā stāva līmenī ar slēgtu pārvadu savienota ar slimnīcas galveno korpusu. Un prieks, ka celtniecības darbi – galvenais būvnieks Jēkabpils SIA “PMK” – pabeigti neticami īsā laikā – 9,5 mēnešos.

Infekciju slimību nodaļas vadītāja Ilze Upeniece lielu paldies teica savu darbinieku un nākamo pacientu vārdā, uzsverot, ka te ārstēsies cilvēki ne tikai no Jēkabpils reģiona, bet arī Aizkraukles, Jaunjelgavas, Madonas, Līvāniem un citām vietām. Daudzie apsveicēji, kuru pulkā bija arī veselības ministre Ingrīda Circene, uzsvēra, ka brīdis, kad Infekciju nodaļai durvis ver jauna ēka, ir svētki visai Latvijas infektologu saimei.

Kopumā ERAF atbal
stīti projekti Jēkabpils slimnīcā nu ir veikti jau gandrīz četru miljonu latu apmērā. Iesākto modernizāciju paredzēts turpināt. I. Circene ar prieku atzīmēja, ka paveiktais ļauj strādāt labāk, par ko liecinot fakts, ka Jēkabpils reģionālā ārstniecības iestāde pagājušo gadu jau noslēgusi ar peļņu.

Tiesa, izskanēja arī jautājums, kas notiek pēc reģionālo slimnīcu vadības nesenās vēstules valdībai, kurā veselības aprūpes situācija tika vērtēta kā kritiska. I. Zvīdris atbildēja, ka liek cerības uz nākamnedēļ paredzēto reģionālo slimnīcu vadītāju tikšanos ar Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+