×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. decembris, 2012
Drukāt

Jēkabpils spēļu zāles aplaupītājiem prasa mūža ieslodzījumu

Foto - LETAFoto - LETA

Krimināllietā par bruņoto laupīšanu Jēkabpils spēļu zālei “Fēnikss”, kuras laikā tika nošauts policists, diviem apsūdzētajiem prokuratūra lūdz tiesu piespriest mūža ieslodzījumu, aģentūrai BNS pastāstīja prokurors Pāvels Sondors.

Viņš pirmdien tiesas sēdē lūdza piespriest mūža ieslodzījumu toreizējam policijas specvienības darbiniekam Arvo Žagaram, kā arī bijušajam Tukuma policistam Denisam Hristoforidi.

Vienam no apsūdzētajiem ‒ bijušajam Tukuma policistam Pāvelam Hristoforidi ‒ prokuratūra savukārt prasa piespriest 20 gadu cietumsodu, bet bijušajam policijas specvienības darbiniekam Leonīdam Koņuhovam, Staņislavam Babelim un Edgaram Paruškinam ‒ 14 gadu cietumsodu, sacīja Sondors.

Turklāt visiem minētajiem apsūdzētajiem lūgts arī piemērot mantas konfiskāciju.

Zemgales apgabaltiesā aģentūra BNS noskaidroja, ka 11.decembrī šajā lietā turpināsies tiesu debates.

Jau ziņots, ka šajā krimināllietā apsūdzētas kopumā septiņas personas. Tostarp toreizējie policijas specvienības darbinieki Koņuhovs un Žagars, kā arī bijušiem Tukuma policisti brāļi Hristoforidi. Apsūdzēta arī privātpersona Babelis.

Attiecībā uz Jēkabpils spēļu zāles epizodi Koņuhovs, Babelis, Žagars un brāļi Hristoforidi apsūdzēti par laupīšanu. Žagars turklāt apsūdzēts par policista nošaušanu un mēģinājumu noslepkavot otru policistu, bet Denisam Hristoforidi apsūdzība uzrādīta arī par policista nonāvēšanas mēģinājumu.

Lietā apsūdzēts arī Paruškins un Staņislavs Berkuls. Viņi gan nav iesaistīti Jēkabpils spēļu zāles aplaupīšanas epizodē. Viņiem kopā ar iepriekš minētajām personām apsūdzības izvirzītas par 2008. un 2010.gadā veiktajām zādzībām, 2010.gadā izdarīto svešas mantas tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, 2009.gadā veikto personas sagrābšanu mantkārīgā nolūkā, lietojot vardarbību un draudus, šajā gadā izdarīto izspiešanu, sveša maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un iznīcināšanu un sveša maksāšanas līdzekļa atkārtotu nelikumīgu izmantošanu un laupīšanu.

Turklāt apsūdzībā norādīts, ka abi iepriekš minētie apsūdzētie, kā arī Koņuhovs un Pāvels Hristoforidi bez attiecīgas atļaujas iegādājās, glabāja, nēsāja, pārvadāja šaujamieroci un munīciju.

Jau vēstīts, ka pēc spēļu zāles aplaupīšanas Jēkabpilī 2011.gada 25.janvāra rītā gāja bojā policijas darbinieks, divi policisti tika ievainoti, no tiem viens smagi. Atklājās, ka četri no uzbrucējiem ir bijuši policijas darbinieki ‒ Koņuhovs un Žagars darbojušies specvienības “Alfa” sastāvā, bet brāļi Pāvels un Deniss Hristoforidi savulaik strādājuši Tukuma policijā.

Laupīšanas laikā tika nogalināts policijas kapteinis Andris  Znotiņš, kad policijas ekipāžas aizšķērsoja ceļu spēļu zāles aplaupītājiem. Laupītāji no spēļu zāles bija paņēmuši nedaudz vairāk kā 100 tūkstošus latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+