foto – bkjekabpils.lv

Jēkabpils un Liepāja iekļūst BBL ceturtdaļfinālā 0

Baltijas basketbola līgas ceturtdaļfinālu sasniegušas BK “Jēkabpils” un “Liepāja/Triobet” komandas, kas astotdaļfinālu dueļos divu spēļu summā apspēlēja Igaunijas klubus – attiecīgi Raplas “Avis” un Rakveres “Tarvas”.
Pirms atbildes spēlēm sarežģītāks uzdevums bija jēkabpiliešiem, kas spēli sāka ar 14 punktu deficītu. Lielākā daļa tika atspēlēt jau pirmajā ceturtdaļā, otrā tika uzvarēta ar 32:6 un iegūts drošs pārsvars divu spēļu summā.
“No igauņu komandas vecākā trenera Aivara Kūsmā saņēmu komplimentu, ka tādu aizsardzību Igaunijā vispār neviens nespēlē, viņi pirmo reizi sastapušies ar kaut ko tādu. Otrkārt, mums bija 24 rezultatīvas piespēles, Igaunijā mums bija tiki septiņas, mēs nedalījāmies ar bumbu. Tas nozīmē, ka šoreiz mēs meklējām un atradām labus metienus, un tas deva rezultātu. Treškārt, komandai bija atbilstošs noskaņojums, tāpēc arī veiksme stāvēja klāt,” uzvaras iemeslus BK “Jēkabpils” mājas lapā uzskatījis komandas galvenais treneris Igors Miglinieks.
“Liepāja/Triobet” ar vienu kāju ceturtdaļfinālā iekāpa pirmajā spēlē Rakverē, kur tika izcīnīta 74:50 uzvara. Arī atbildes mačā izdevās iepriecināt savus līdzjutējus ar uzvaru (93:87), atkal varens sniegums (34 punkti) padevās amerikānim Kristoferam Ričardam.
Trešdien Baltijas līgas astotdaļfināla atbildes spēles aizvadīs vēl trīs Latvijas komandas “Valmiera/Ordo”, “Jūrmala/Fēnikss” un “Barons/LDz”.