Sports
Hokejs

Jēkabs Rēdlihs pie Ķirsona sāk trenera gaitas 16

foto: LETA

Lielais hokejs man ir beidzies – tā atzīst pieredzējušais aizsargs Jēkabs Rēdlihs, kurš šovasar spēris pirmos soļus trenera gaitās.

Jēkabs pagājušajā sezonā pārstāvēja Rīgas “Dinamo” un pavasarī pretendēja uz vietu Latvijas izlasē, bet nu ir “Lido” komandas galvenais treneris. Gunāra Ķirsona lolojumā spēlē 2001. gadā dzimuši puiši.

“Pēc sezonas meklēju darbu, interesējos, vai kādam būtu nepieciešamas manas zināšanas un nonācu līdz “Lido”. Ar “Dinamo” man viss beidzies, no ārzemēm īsti labu piedāvājumu nebija. Te man ir ģimene, sieva un divi bērni, visi kopā esam laimīgi. Prātīgāk palikt mājās,” stāsta Jēkabs. Slidas gan viņš uz nagliņas negrasās kārt, jo gribu uzspēlēt Latvijas čempionātā. Hokeja sabiedrībā klīstošās runas, ka Rēdlihs kļūs par “Kurbada” spēlējošo treneri gan neesot patiesas – ar čempioniem sarunas neesot bijušas. Vēl neesot zināms, kur viņš spēlēs. Tā kā naudu maksā arī vietējā čempionātā, jāskatās, kas piedāvās pievilcīgākus nosacījumus. Latvijas čempionātā Rēdlihs pēdējo reizi spēlēja 2001. gadā “Liepājas metalurga” sastāvā. “Ar motivāciju nebūs problēmu,” uzsver 35 gadus vecais aizsargs. “Te ir savi puiši, līmenis nav nemaz tik slikts un varēs kārtīgi uzspēlēt. Jebkas, kur iesaisties, jādara ar sirdi un dvēseli, citādāk nav jēgas. Tagad trenējos kopā ar saviem puišiem.”

“Doma par to, ka vairs negribu braukt uz ārzemēm, bija ilgu laiku. Piedāvājumi bija arvien mazāki un mazāki. Jādomā par nākotni, es jau pagājušajā vasarā pazondēju, kas un kā, šogad to darīju vēl aktīvāk. Trenera darbs ir tas, ko saprotu, redzēsim, kā man ies. “Lido” komanda ir ļoti interesanta, superīgi čaļi, vadība atbalsta,” priecīgs par pirmo pieredzi ir Rēdlihs, kurš savulaik ASV Bostonas universitātē ieguva izglītību kā sporta skolotājs, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā maģistratūrā apgūst trenera profesiju, piedalījās arī Latvijas izlases galvenā trenera Boba Hārtlija seminārā.

Viņa brāļi Miķelis un Krišjānis turpinās spēlēt Rīgas “Dinamo”. Jēkabs šajā komandā aizvadījis nepilnas sešas sezonas, bet Latvijas izlasi pārstāvējis četros pasaules čempionātos.

LA.lv