×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Jēkabsons: Mūsu specdienesti neaizstāv Latvijas valsti

Foto - LETAFoto - LETA

Ēriks Jēkabsons

Pietiek ar vienu Vladimira Lindermana faktu, lai pateiktu, ka mūsu specdienesti neaizstāv Latvijas valsti, – intervijā “Neatkarīgajai Rīta Avīzei” saka bijušais iekšlietu ministrs Ēriks Jēkabsons.

Viņam kā bijušajam iekšlietu ministram esot kauns, ka “viens boļševiks, avantūrists un nepilsonis pazemoja visu latviešu nāciju, izdzenot bāleliņus uz referendumu”. Politiķi un drošībnieki lielākoties klusēja, lai gan likuma noteiktajā kārtībā šo cilvēku bija iespējams neitralizēt, lai nepieļautu viņa destruktīvās darbības.

Jēkabsons uzskata, ka Latvijas specdienestu darbība ir likumiski sinhronizēta ar NATO un ES prasībām, taču, ja tās vadītājiem pietrūkst vizionārisma, viņi kļūst par parastiem funkcionāriem bez nākotnes vīzijas un patriotisma.

“Bez garīga un morāla pamata, šie cilvēki kļūst par viegli manipulējamām būtnēm, kas turklāt neidentificē briesmas, kas var apdraudēt Latviju,” uzskata eksministrs.

Publiskajā telpā jau tiek pieminēta Krievijas “maigā vara”, taču “patiesību sakot, Latvija tiek okupēta: jau šobrīd te ir vismaz 2000 krievu miljonāru, kas šeit ieguvuši pastāvīgo uzturēšanās atļauju. Līdz ar to viņi šeit dzīvo un ietekmē Latviju. Nav noslēpums, ka Krievijas klātbūtne šeit izpaužas arī ar saviem slepenajiem dienestiem un politiku. Okupācija šobrīd notiek ar maigo varu: ar finanšu operācijām, ar nekustamo īpašumu iegādi, ar Krievijā izdotām mācību grāmatām. Tas viss, protams, apdraud Latvijas nacionālās intereses un valsts drošību. Tomēr neuzskatu, ka Krievija ir mūsu ienaidnieks,” situāciju raksturo eksministrs, piebilstot, ka daudz bīstamāki “par Kremļa roku” ir “vietējie pirkstiņi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+