×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. augusts, 2016
Drukāt

“Jelgava 94” dramatizējumu rādīs Spīķeros

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izdzīvot laiku, ko romāna “Jelgava 94” autors Jānis Joņevs raksturo kā dzīves periodu, kad mati bija garāki, mūzika skaļāka un bandīti bīstamāki teātra cienītāji aicināti 27.augustā Spīķeru kvartāla laukumā, plkst. 21, kad uz brīvdabas skatuves tiks izdzīvota Jelgavas Jaunā teātra iestudētā izrāde.

Kā atzīst Jelgavas Jaunā teātra komanda, Jāna Joņeva romāns “Jelgava 94” ir ļoti precīzs un daudzslāņains materiāls gan savas sulīgās valodas, gan laikmeta attēlojuma dēļ. “Dramatizējuma tapšanas gaitā pret romāna materiālu izturējāmies ar ļoti lielu pietāti, lai stāsts nezaudētu savu pirmatnējo, niansēto emocionālās pasaules atklāsmi. Tā kā dramaturģija un romāns pieprasa atšķirīgu tehniku, tad no ķirurga naža nevarēja izvairīties, bet mēs darbu veidojām tā, lai izrāde būtu baudāma un saprotama kā romāna cienītājiem, tā arī tiem, kas ar literāro darbu nav iepazinušies,” stāsta režisors un dramatizējuma autors Rihards Svjatskis.

“Jelgava 94” nav tikai dokumentāls stāsts par pilsētas vēsturi un laikmeta attēlojumu pusaudžu ikdienā. Izrāde vēsta par katram cilvēkam pazīstamo vēlmi būt pieņemtam un atzītam vienaudžu vidū, un uzdod jautājumu, vai vēlme pēc konkrētas sociālās piederības pazūd, izaugot no tīņu vecuma? Iestudējuma centrālais varonis Jānis savos trīsdesmit piecos gados nonāk krustcelēs – starp pagātni un pusaudža sapņu īstenošanu un tagadnes realitātes rutīnu, kas viņam liek uzdot jautājumu, vai sapņi ir piepildījušies vai arī tās ir bijušas tikai puikas iedomas. Šo mīklu viņš centīsies atrisināt izrādes laikā.

Ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+