×
Mobilā versija
Brīdinājums +20°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. decembris, 2012
Drukāt

Jelgavā aicina palielināt bērna piedzimšanas pabalstu līdz 200 latiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Politisko partiju apvienības “Saskaņas centrs” (SC) sociāldemokrātiskās partijas “Saskaņa” Jelgavas nodaļas valde aicina Jelgavas pilsētas pašvaldības valdošo koalīciju palielināt bērna piedzimšanas pabalstu līdz 200 latiem jau ar 2013.gadu.

Partijas “Saskaņa” Jelgavas nodaļas vadītājs Ivars Jakovels aģentūru LETA informēja, ka SC tādā veidā ierosina padarīt samērīgus bērnu piedzimšanas pabalstus un paaugstināt minēto pabalstu līdz minimālās algas apmēram, sākot jau ar 2013.gadu.

“Ikvienai ģimenei tas būs būtiskāks atbalsts par mēra pasniegtu sudraba karotīti,” pauda Jakovels.

SC uzskata, ka ikviens bērniņš ir vērtība un lepnums Jelgavai. Paaugstinot bērna piedzimšanas pabalstu no pašreizējiem 50 latiem līdz 200 latiem, tiks lielākā mērā izlīdzināts pabalstu apmērs, kas pašlaik trīnīšu piedzimšanas gadījumā paredzēts 2000 latu, bet par dvīnīšu – 1000 latu apmērā.

Zinot, ka gada laikā Jelgavā viena bērna dzemdībās piedzimst aptuveni 500 bērnu, pabalsta palielinājumam nepieciešams papildu paredzēt 0,16% no pašvaldības 2012.gada apstiprinātā budžeta jeb 75 000 latu. Ņemot vērā faktu, ka jau pašlaik šādu pabalstu spēj nodrošināt, piemēram, mazā Siguldas novada pašvaldība, pareizi sadalot prioritātes, tas ir iespējams arī lielajā un turīgajā Jelgavā, uzskata SC jelgavnieki.

Pēdējā šā gada kārtēja pilsētas domes sēde Jelgavā plānota 20.decembrī, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+