“Jelgava” aizraujošā spēlē uzvar čempioni “Liepāju” un pietuvojas trijniekam 0

“Jelgava” “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas spēlē pirmdien ar 3:2 (1:0) savā laukumā uzveica pērnās sezonas čempioni “Liepāju”, turpinot cīņu par kopvērtējuma pirmo trijnieku, kamēr RFS viesos mača nogalē izrāva uzvaru 1:0 (0:0) pār turnīra pastarīti “Daugavpili”.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

Vārtus “Jelgavas” labā guva lietuviešu leģionāri Mindaugs Grigaravičs un jaunpienācējs Karols Laukžems, kā arī Andrejs Kovaļovs. Tikmēr “Liepājas” rindās izcēlās 18 gadus vecie Marks Kurtišs un Krišs Kārkliņš.

Mača rezultātu mājinieki atklāja 16.minūtē, kad “Jelgavas” vārtsargs Kaspars Ikstens ar tālu sitienu ievadīja bumbu spēlē, to uztverot Borisam Bogdaškinam. Pussargs Bogdaškins izdarīja piespēli Laukžemam, kurš bumbu tālāk pāradresēja Grigaravičam. Lietuvietis pārcēla bumbu pāri “Liepājas” vārtsargam Pāvelam Doroševam un panāca 1:0.

Tāpat arī otros vārtus “Jelgavai” atnesa abu lietuviešu sekmīgā sadarbība. 68.minūtē pēc Grigaraviča piespēles Laukžems apspēlēja “Liepājas” kapteini Denisu Ivanovu un dubultoja spēles rezultātu. Pēc piecām minūtēm “Liepājai” izdevās vienus vārtus atgūt, kad pēc centrējuma soda laukumā Kurtišs atlecošo bumbu saņēma tieši pa sitienam un raidīja to vārtos. Trīs minūtes vēlāk rezultāta tablo jau vēstīja 2:2, jo tikko uz maiņu nākušais Kārkliņš, sitot ar galvu, panāca izlīdzinājumu.

“Liepāja” turpināja izdarīt spiedienu uz “Jelgavas” vārtiem, tomēr uzbrukumi ar rezultatīvu sitienu nenoslēdzās. Deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām vēju pilsētas aizsargs Oskars Kļava pretinieku soda laukumā pārkāpa noteikumus pret Kovaļuvu, tādējādi uz Doroševa sargātajiem vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Kovaļovs ilgi gatavojās savam sitienam un aukstasinīgi raidīja bumbu vārtos. Atlikušajā laikā čempioni neatspēlējās, un uzvaru ar 3:2 svinēja “Jelgava”.

Pēc šīs spēles jelgavniekiem gaidāmas cīņas ar līderi Jūrmalas “Spartaku” un vicelīderi “Ventspili”. Pirmajā aplī ar 1:0 viesos uzvarēja “Liepāja”, bet otrajā aplī jelgavnieki Liepājā revanšējās ar tādu pašu rezultātu.

“Jelgava” jūlijā pārrakstīja kluba vēsturi un pārvarēja kvalifikācijas otro kārtu, atbildes mačā ar 3:0 uzvarot Slovākijas titulētāko komandu Bratislavas “Slovan” un arī divu spēļu summā triumfējot ar 3:0. Savukārt trešajā kārtā Zemgales klubs ar 1:4 divu spēļu summā Izraēlas trešajai spēcīgākajai komandai Jeruzalemes “Beitar”.

“Liepājai” šajā spēlē nevarēja palīdzēt uzbrucēji Kristaps Grebis un Toms Gucs, kā arī pussargs Vladimirs Kamešs, kuri par pārkāpumiem izcieš diskvalifikācijas, līdz ar to starta vienpadsmitniekā devās Kurtišs. Gucam un Kamešam pēc šīs spēles būs jāizlaiž mačs arī pret “Metta”/”Latvijas Universitāte” komandu, bet Grebis nevarēs piedalīties arī spēlē pret RFS.

Savukārt Daugavpilī notikušajā spēlē vārtus guva RFS jaunieguvums Vladislavs Sorokins, kurš sezonu iesāka “Jelgavā”.

Sorokins vārtus guva četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kad tālo reidu pāri visam laukumam noslēdza ar precīzu sitienu.

Turnīra pastarīte “Daugavpils” šosezon tikusi tikai pie pieciem punktiem, bet iepriekšējā kārtā Latgales klubs ar 1:4 zaudēja “Spartakam”, kamēr RFS ar 3:0 uzvarēja “Metta”/LU komandu.

Šo komandu pirmajā savstarpējā spēlē ar 1:0 uzvarēja “Daugavpils”, bet otrajā aplī mačs noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu, tādējādi daugavpilieši četrus no pieciem šīs sezonas punktiem dabūjuši tieši pret RFS.

Šīs virslīgas kārtas izspēle iesākās piektdien, kad divu kopvērtējuma līderu duelī Jūrmalas “Spartaks” izbraukumā ar 1:0 uzvarēja “Ventspili”, bet sestdien “Metta”/LU savā laukumā nospēlēja 1:1 ar “Riga” komandu.

Virslīgas kopvērtējumā “Spartakam” ir 37 punkti 16 mačos, par septiņiem punktiem apsteidzot ventspilniekus, bet par astoņiem – valsts čempionus no “Liepājas”.

Par četriem punktiem atpaliek “Jelgava”, kam divas spēles rezervē, RFS ar 22 punktiem ir piektā, bet tai ar 17 punktiem seko “Riga” komanda. Septītā ar 15 punktiem ir “Metta”/LU, bet turnīra tabulu ar pieciem punktiem noslēdz “Daugavpils”.