Latvijā
Kriminālziņas

Jelgavā aizturēts laupītājs 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Valsts policijas foto

Jelgavā Kriminālpolicijas darbinieki aizturējuši agrāk tiesātu vīrieti, kurš 16.jūlijā Jelgavā, Stacijas parkā, pielietojot vardarbību, aplaupījis 1974.gadā dzimušu vīrieti. Tiesa vīrietim piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu, informēja Valsts policijā (VP).

Šī gada 16.jūlijā policijā tika saņemta informācija, ka ap pulksten 2.30 Jelgavā, Stacijas parkā, aplaupīts 1974.gadā dzimis vīrietis. Vīrietim tika nolaupītas personīgās mantas.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka pirms pastrādāta laupīšana, vienā no spēļu zālēm notikusi kopīga alkohola lietošana. Pēc tam aizturētais nolēmis realizēt iecerēto. Noziedzīgā persona cietušo gaidījis iznākam no spēļu zāles un tam sekojis, tad Stacijas parkā to aplaupījis. Kriminālpolicijas darbinieki nekavējoši uzsāka veikt operatīvos meklēšanas pasākumus. Drīz vien par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēja 1986.gadā dzimušu vīrieti, pie kura tika izņemta arī daļa no nozagtajām mantām. Aizturētais 2015.gadā atbrīvots no ieslodzījuma vietas.

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176.panta 1.daļas “Par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu (laupīšana)”, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Izmeklēšanas laikā tiks pārbaudīta vīrieša saistība citu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā.

Saistītie raksti
LA.lv