×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Jelgavā atklās Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstādi

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas prezidente Aija Baumane.

Piektdien, 6. martā. plkst. 15 Jelgavā Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā atklās Tekstilmākslas asociācijas mākslinieku darbu izstādi, LA.lv uzzināja muzejā.

Tekstilmākslas asociācijai 2015. gads ir iezīmīgs ar izstāžu darbības 20. gadskārtu. Asociācija apzināti centusies kopizstādēs apvienot dažādu paaudžu māksliniekus, un tās biedri secinājuši, ka sadarbība palīdz tekstildarbos ienākt inovatīvām tēmām, tehnikām un materiāliem.

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas organizēto izstāžu ģeogrāfija ir jo plaša un ietver ne tikai Rīgu – darbi regulāri tiek eksponēti daudzviet Latvijā – Jelgavā, Talsos, Cēsīs, Jēkabpilī, Madonā, Liepājā, Tukumā, Balvos, Valkā u.c. Sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecībām ārzemēs Tekstilmākslas asociācija veidojusi izstādes citās valstīs vai arī piedalījusies ar saviem darbiem muzeju un galeriju mākslas projektos ārpus Latvijas robežām – vairākkārt Igaunijā, Čehijā, Norvēģijā, Vācijā, Austrālijā, kā arī Itālijā, Beļģijā, Grieķijā, Spānijā, Polijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Azerbaidžānā un citur, vienmēr gūstot skatītāju pozitīvu vērtējumu.

“Izstādēm netiek dota kopēja koncepcija, ļaujot katram māksliniekam izvēlēties tēmu, vadoties pēc iekšējās nepieciešamības. Apskatīto tēmu loks ir plašs – līdzās sociāli aktuālu tēmu risinājumam mākslas darbos skatāma cilvēka iekšējās emocionālās pasaules atklāsme mūsdienu deformētajā agresīvajā vidē, dažādu pasaules kultūru pārmantojamības iespēja, asociatīvs dabas motīvu traktējums krāsu un formu dažādībā,” norāda asociācijas prezidente Aija Baumane.

Jaunajā ekspozīcijā pārsvarā iekļauti pēdējos gados tapuši darbi, norāda rīkotāji. Tā būs apskatāma līdz 5. aprīlim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+