×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. februāris, 2012
Drukāt

Jelgavā atklās ledus skulptūru festivālu

ledus3

Šovakar Jelgavā svinīgi atklās 14.Starptautiskā Latvijas ledus skulptūru festivāla darbu izstādi par tēmu “Mistērijas”, kam sekos festivāla laureātu apbalvošana un izklaides pasākumi.

Festivāla projekta vadītājs Ivars Pirvics aģentūru LETA informēja, ka šovakar plkst.18.30 uzstāsies “Nils Īle un Afroambient”, bet plkst.19 notiks svinīgā festivāla atklāšana, festivāla laureātu apbalvošana, mūzikas, gaismas un pirotehnikas šovs. Plkst.20 muzicēs dūdu un bungu grupa “Auļi”.

Kā ziņots, no 6.februāra astoņu valstu mākslinieki Jelgavā, Uzvaras parkā, strādāja pie ledus skulptūru veidošanas. Mazās skulptūras izgatavotas no viena ledus bloka. Tā izmērs ir 1 metrs x 0,5 metri x 0,25 metri. Savukārt no otrdienas, apvienojoties komandās, tiks veidotas lielās ledus skulptūras – katra no 12 blokiem.

Kopumā 40 mākslinieku veidotajiem ledus darbiem tiek izmantotas vairāk nekā 45 tonnas pārtikas ledus. Savukārt tēlniecības materiāli, kuri iegūti no Jelgavas ūdenskrātuvēm, pārtop papildu ledus objektos – “Koskenkorva” ledus bārā, foto skulptūrā un “Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate”” astoņus metrus augstā ledus slidkalniņā, kas ir festivāla populārākais un pieprasītākais objekts mazo skatītāju vidū.

Šā gada tēma “Mistērijas” izvēlēta, jo pēdējā laikā daudz tiek diskutēs par 2012.gada nogalē gaidāmajām Maiju kalendāra beigām un pārmaiņām pasaulē, tāpēc mākslinieki tika aicināti darbos atspoguļot savu redzējumu.

“Ledus kā tēlniecības materiāls ir neparasts, varētu pat teikt, ka mistisks, jo, pateicoties tā īpašībām – caurspīdīgumam un gaismas caurlaidībai -, ledus mākslas darbos ir iespējams panākt vizuālas ilūzijas,” pauda Pirvics.

Šogad ledus skulptūru festivāla vēsturē piedalās rekordliels mākslinieku skaits no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Ukrainas, Bulgārijas, Lielbritānijas, Polijas un Norvēģijas. Festivāla dalībnieku vidū ir pieredzējuši ledus tēlnieki, kas pierādījuši savas prasmes iepriekšējos festivālos, kā arī Jelgavā vēl nebijuši mākslinieki.

Sportisku aktivitāšu cienītāji pirmoreiz Jelgavā varēs klātienē vērot snovborda triku demonstrējumus un sacensības uz speciāli veidota kalna – tramplīna, kā arī skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumus, koncertus, muzikālas izrādes bērniem. Katru vakaru gaidāma skulptūru muzikālā gaismu spēle un pirotehnikas šovs.

Apmeklētājiem Uzvaras parks būs atvērts 10.februārī no plkst.18 līdz plkst.24, savukārt 11.februārī un 12.februārī – no plkst.10 līdz plkst.24.

Rīt, 11.februārī, plkst.13 būs muzikāla izrāde bērniem “Ceļojums pasaku namā”, no plkst.14 līdz plkst.17.30 – snovborda sacensības. Plkst.18, 19 un 21 uzstāsies Liene Candy, Jenny May un Kaža. Plkst.19 sāksies mūzikas, gaismas un pirotehnikas šovs, bet plkst.20 – ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējums.

Svētdien, 12.februārī, plkst.13 būs muzikāla izrāde bērniem “Ceļojums pasaku namā”, no plkst.14 līdz plkst.17.30 – snovborda sacensības. Plkst.18, 19 un 21 uzstāsies Lauris Reiniks, Kaža un Nikolajs Puzikovs, bet plkst.19 – mūzikas, gaismas un pirotehnikas šovs. Noslēgumā plkst.20 – ledus skulptūru veidošanas paraugdemonstrējums.

14.Starptautisko Latvijas ledus skulptūru festivālu organizē Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības aģentūra “Kultūra” ar “SEB bankas” un Ceļu būvniecības sabiedrības “Igate” atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+