×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
23. jūnijs, 2015
Drukāt

Jelgava iesaistās lietusūdens savākšanas sistēmas uzlabošanas projektā

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Pēc Rīgas pašvaldības iniciatīvas arī Jelgavas pilsētas pašvaldība nolēmusi iesaistīties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētā projektā, kas paredz lietusūdens savākšanas pārvaldības uzlabošanu, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Jelgavas pašvaldībā no Rīgas pilsētas domes bija saņemts uzaicinājums piedalīties kā partnerim Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam pārrobežu sadarbības projektā “Integrēta lietusūdens pārvaldība (iWater)”, ko Jelgavas pilsētas dome akceptēja šomēnes.

Projekta kopējais visu partneru finansējums plānots 2 352 150 eiro apmērā, tostarp ERAF līdzfinansējums – 1 832 613 eiro, Latvijas nacionālais finansējums – 519 537 eiro.

Saskaņā ar Jelgavas pilsētas domē lemto Jelgavas pilsētas projekta aktivitāšu plānotais budžets būs 113 830 eiro, tostarp ERAF līdzfinansējums 96 755 eiro (85%) apmērā, bet Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums – 17 075 eiro (15%).

Projektā iesaistītās puses ir – Rīgas pilsētas dome, kas ir vadošais partneris, kā arī Turku pilsētas pašvaldība (Somija), Helsinku pilsētas pašvaldība (Somija), Gavles pilsētas pašvaldība (Zviedrija), Soderhamnas pilsētas pašvaldība (Zviedrija), Jelgavas pilsētas pašvaldība (Latvija), Tartu pilsētas pašvaldība (Igaunija).

Projekta stratēģiskie partneri ir – Baltijas Pilsētu apvienība (UBC) un Aalto Universitāte Somijā.
Projekta vispārējais mērķis ir, pilnveidojot pilsētvides plānošanas procesus, attīstīt integrētu un daudzfunkcionālu lietusūdens pārvaldības modeli Centrālās Baltijas jūras reģiona pilsētās.
Projekta mērķis Jelgavas pilsētas pašvaldībai – veikt Svētes upes baseinam pieguļošās teritorijas vaļējās lietusūdens savākšanas sistēmas izpēti un tehniskās dokumentācijas izstrādi lietusūdens savākšanas un novadīšanas risinājumiem.

Plānota rīcības plāna izstrāde integrētas lietusūdens pārvaldības nodrošināšanai Jelgavas pilsētas pašvaldībā, integrētas lietusūdens pārvaldības metodikas un plānošanas instrumentu dizains un aprobēšana atbilstoši pilsētas specifikai, Svētes upes baseinam pieguļošās teritorijas vaļējās lietusūdens savākšanas sistēmas inventarizācija, inženiertehniskā un ģeoloģiskā izpēte, lai konstatētu pilotteritorijas problēmas un vajadzības un izstrādātu priekšlikumus lietusūdens savākšanas un novadīšanas risinājumiem.

Tāpat paredzēta tehniskās dokumentācijas izstrāde Svētes upes baseinam pieguļošās teritorijas integrētai lietusūdens pārvaldībai, kā arī sabiedrības informēšana un izglītošana ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par integrētas lietusūdens pārvaldības lomu pilsētvides kvalitātes pilnveidošanā un citiem ieguvumiem, apmācību organizēšana sadarbībā ar Latvijas lielākajām pilsētām un novadiem, kā arī pieredzes apmaiņa, starptautiskie un vietējie apmācību semināri speciālistiem.

Projekta īstenošanas periods ir no šā gada oktobra līdz 2018.gada martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+