Latvijā
Novados

Jelgavā izveido jaunu maršrutu tūristiem0


Izveidots jauns maršruts tūristiem “Jelgava – skulptūru pilsēta”
Izveidots jauns maršruts tūristiem “Jelgava – skulptūru pilsēta”
Publicitātes foto/Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Sākoties aktīvajai tūrisma sezonai, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) izveidojis jaunu maršrutu pilsētas iepazīšanai caur pilsētvides objektiem “Jelgava – skulptūru pilsēta”, aģentūru LETA informēja JRTC.

Maršrutā iekļautas 23 pilsētā sastopamas skulptūras, tostarp vairākas tēlnieka Kārļa Īles veidotas skulptūras – “Sirdsputns”, “Lietus ļautiņi”, piemiņas zīme dziedātājai Norai Bumbierei, vides objekts “Laika rats 100” un skulptūra-strūklaka “Jelgavas students”.

Tāpat maršrutā iekļautas mazāk zināmas un attālāk pilsētā esošas skulptūras, piemēram, skulptūra “Lācēns”, skulptūru grupa “Baltu tautu pasakas”, “Sajaukt un salikt”, “Fruktus bumbūls”.

Maršruts ietver arī šamota skulptūru parku Pasta salā ar 13 lielformāta keramikas jeb šamota skulptūrām, kuras veidojuši Latvijas un Lietuvas keramiķi. Jaunums šajā vietā ir jelgavnieku Alda un Sandras Sproģu dāvinājums pilsētai – metāla skulptūra “Ritenis – soliņš”, uz kura var arī uzkāpt un nofotografēties.

Šonedēļ, Jelgavas svētkos, atklāta vēl viena jauna skulptūra, kas arī iekļauta maršrutā – Māra Gaiļa un Gundara Kozlovska veidotā skulptūra “Laika vilciens” Ozolskvērā, kas veidota no 250 gadus senā dižozola, ko bojājuma dēļ nācās nozāģēt.

“Jelgava – skulptūru pilsēta” maršruta garums ir 15 kilometru, un to iespējams veikt ar velosipēdu vai kājām divu līdz trīs stundu laikā. Maršruta sākums un noslēgums ir pie Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, kur var bez maksas saņem maršruta karti ar skulptūru aprakstiem, atrašanās vietām un ieteicamo kustības maršrutu. Tāpat karti var lejupielādēt Jelgavas tūrisma portālā.

LA.lv