×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. maijs, 2012
Drukāt

Jelgava koši svinēs pilsētas svētkus

jelgava2

Nākamnedēļ, no 23.maija līdz 27.maijam, Jelgavā svinēs pilsētas svētkus, piedāvājot katram pilsētniekam un viesim košu un saistošu programmu, kurā būs dažādi festivāli, konkursi, lieluzvedumi, šovi un tradicionālais jelgavnieku svētku gājiens.

Kā informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūrā “Kultūra”, svētku moto ir nemainīgs – “Es mīlu Jelgavu”, un šogad pilsētas svētku programmā paredzēti arī interesanti jauninājumi, jo pirmo reizi pļavā pretī Jelgavas pilij notiks jātnieku sporta sacensības, Driksas ielā norisināsies Kokapstrādes dienas, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs rīkos fotoorientēšanās sacensības un ekskursijas pa pilsētu, kā arī notiks daudzi citi saistoši pasākumi.

Līdz 27.maijam skvērā aiz Jelgavas kultūras nama darbosies “Annels atrakciju parka” pilsētiņa.

Pirmdien, 21.maijā, plkst.18 Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē notiks etnodienas bezmaksas koncerts “Visskaistākais dārzs mūsu pilsētai”, kurā piedalīsies Jelgavas nacionālo kultūras biedrību mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi un draugi.

Otrdien, 22.maijā, plkst.19 Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē notiks tautas deju ansambļa “Lielupe” bezmaksas koncerts “Soļi pavasarī” (mākslinieciskā vadītāja Elita Simsone).

Trešdien, 23.maijā, plkst.13 un plkst.17.30 Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē būs Liepājas teātra muzikāla viesizrāde bērniem pēc Šarla Pero pasakas motīviem “Runcis zābakos”. Lai arī pasaka par viltīgo Runci sarkanajos zābaciņos, kurš palīdzēja savam saimniekam iegūt gan mantu, gan princesi par sievu, ir zināma ikvienam, Liepājas teātris materiālu ir radoši pārstrādājis, un izrādes laikā skatītāji varēs uzzināt arī daudz ko jaunu, piemēram, kāpēc karalim uz galvas aug cukurvate? Un kas ir interenetālā blenšana? Lomās iejutīsies Kaspars Kārkliņš, Marģers Eglinskis, Edgars Pujāts, Madara Melne, Gatis Maliks un Pēteris Lapiņš.

23.maijā plkst.21 Uzvaras parkā mūsdienu deju studijas “Benefice” bezmaksas koncerta “DiskoRandiņš” pirmajā daļā tiks izdejotas kolektīva jaunrades dejas, kuras aizvadītā gada laikā ieguvušas pirmās vietas starptautiskajos deju festivālos ārzemēs un Latvijā. Savukārt otrajā daļā 250 dejotāji atgriezīsies pagātnē, lai uzburtu disko ēras laiku un garu.

Piektdien, 25.maijā, no plkst.10 līdz plkst.18 Driksas ielā, tirdzniecības centra “Pasāža” otrajā stāvā, notiks Kokapstrādes dienas, kur darbosies “Zemgales koka darbnīca” un kas turpināsies arī sestdien, 26.maijā, no plkst.10 līdz plkst.18.

Piektdien no plkst.17.30 – jelgavnieku iznesīgums un pārsteidzoša asprātība būs vērojama pilsētas svētku gājienā, kurā no Oskara Kalpaka ielas uz Hercoga Jēkaba laukumu dosies Jelgavas uzņēmumu un firmu, radošo un sporta kolektīvu un iestāžu pārstāvji.

Pēc gājiena visi ir aicināti uz VII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru festivāla dalībnieku defilē priekšnesumiem Hercoga Jēkaba laukumā.

No plkst.20 Uzvaras parkā būs vakara koncerts “Amor Hispano” ar Jelgavas Bigbenda un Trīs Latvijas tenoru piedalīšanos, bet no plkst.22 līdz plkst.1 savu skanējumu sāks pirmā šīs vasaras zaļumballe kopā ar grupu “Sestā jūdze”.

Plkst.21 Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) – VII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru festivāla “Taureņu salidojums” atklāšanas pasākums.

No plkst.22 līdz plkst.1 skvērā aiz kultūras nama notiks bezmaksas diskotēka trim dažādām paaudzēm ar populārākajiem 70., 80., 90.gadu mūzikas ritmiem.

Sestdien, 26.maijā, no plkst.9 līdz plkst.15 tiks īstenota tradicionālā Amatu diena, kas speciāli izveidotās amatnieku ielās Hercoga Jēkaba laukumā pulcēs simtiem amatnieku un mācekļu, demonstrējot savu arodu māku un aicinot ikvienu pašam izmēģināt roku dažādās radošās darbnīcās, Mobilajā Minigolfa turnīrā vai doties ceļojumā uz kosmosu trīs dimensiju planetārijā.

Līdztekus amatnieku parādei notiks Jelgavas kolektīvu koncerts, bet plkst.12 – programma bērniem ar postfolkloras grupas “Iļģi” dziesmām, Rīgas danču kluba rotaļām un dejām. Savukārt no plkst.13 līdz plkst.14 skvērā aiz Jelgavas kultūras nama būs apskatāma Retro motociklu izstāde.

Jelgavas tūrisma informācijas centrs (TIC) aicinās iepazīt pilsētu divās ekskursijās – plkst.11.30 notiks fotoorientēšanās sacensības pa Jelgavas tūrisma objektiem, bet plkst.13 iecerēta ekskursija ar kājām pa Jelgavu. Pulcēšanās – Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa pirmajā stāvā.

Plkst.18 klubā “Tonuss” notiks bezmaksas Modes un stila pasākums ar konkursu “Sapņu tērps – frizūra 2012”. Īpašie viesi būs Roberts Pētersons (Latvijas Eirovīzijas finālists) un vietējā grupa “The Highway”.

No plkst.12 uz Lielupes ar Jelgavas pilsētas svētku regati tiks atklāta Jelgavas Jahtkluba sezona ķīļjahtām un mikrokreiserjahtām, bet pļavā pretī Jelgavas pilij Jātnieku sporta sacensības iejādē.

Tāpat no plkst.12 Jelgavas pils pagalmā notiks bērnu un jauniešu folkloras kopu festivāla – konkursa “Pulkā eimu, pulkā teku” atklāšanas koncerts, savukārt ZOC plkst.15 būs pūtēju orķestru festivāla noslēguma koncerts, bet laureātu koncerts – plkst.17.30 Vēstures un mākslas muzejā. Ieeja uz šiem pasākumiem – bezmaksas.

Plkst.17.00 Jelgavas Sv.Annas evaņģēliski luteriskajā katedrālē notiks koncerts “Zied mana dvēsele Zemgalē”. Programmā – latviešu un ārzemju komponistu koru, solo un ērģeļu mūzika. Koncertā uzstāsies Larisa Carjkova (ērģeles), Mārtiņš Zvīgulis (baritons), jauktie kori “Sidrabe” un “Zemgale”.

Ap 1000 dalībnieku no labākajiem Rīgas, Jelgavas pilsētas un novada deju kolektīviem plkst.18 izdejos “Mīlestības vēstules Jelgavai” speciāli pilsētas svētkiem iestudētā deju lieluzvedumā Zemgales Olimpiskajā centra stadionā. Uzveduma mākslinieciskais vadītājs – Rolands Juraševskis, režisore – Anna Jansone.

No plkst.20 Uzvaras parkā sāksies “Retro koncerts un Latviešu estrādes zaļumballe “Vintage” stilā”, kurā uzstāsies muzikālās apvienība “Neaizmirstulītes” – četras koķetas meitenes, muzicējot septiņu švītīgu puišu instrumentālajā pavadījumā. Plkst.23 turpat notiks multimediāla strūklaku izrāde, kas būs Latvijā veidots uzvedums, kurā sinerģijā darbosies visdažādākie specefekti – gaismas, skaņa, ūdens, video, dūmi, lāzeri un pirotehnika, aicinot vairāk nekā stundu doties neparastā audiovizuālā fantāzijas ceļojumā.

No plkst.22 līdz plkst.1 skvērā aiz kultūras nama atkal darbosies bezmaksas diskotēka trim dažādām paaudzēm ar populārāko 70., 80., 90.gadu mūziku, ko piedāvā “Annels atrakcijas”.

Svētdien, 27.maijā, plkst.16 Jelgavas kultūras namā būs speciāli Jelgavas pilsētas svētkiem izveidota koncertprogramma Aigara Meri vadībā. Svētku noslēgumā skanēs Kārļa Lāča “Rhytm drive” un “Mirkļa izvēles vilinājums”. Piedalās Jelgavas Kamerorķestris un Jelgavas Bigbends.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+