×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
12. septembris, 2014
Drukāt

Jelgavā mācīsies veidot ražas svētku pušķus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

27.septembrī pulksten 12 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī notiks izzinoši – radošā nodarbība “Ražas svētku pušķis”. Nodarbības dalībnieki varēs iepazīt Miķeļdienas svinēšanas tradīcijas un darināt ražas svētku pušķi telpu dekorēšanai.

Rudens sākumu senlatvieši svinēja Miķeļos, 29.septembrī, kad raža bija novākta un varēja svinēt apjumības jeb appļāvības. Šajā dienā ar maģisku rituālu palīdzību senlatvieši centās nodrošināt veiksmi nākamajā gadā un iegūt Jumja labvēlību. Jumis ir latviešu druvu dievība – auglības un svētības nesējs. Par Jumi sauc arī divus kopā saaugušus augļus, ziedus vai divas vārpas uz viena salma – šāda parādība tika uzskatīta par auglības un labklājības simbolu.

Radošajā nodarbībā būs iespējams uzzināt par tradīcijām un rituāliem Miķeļdienas svinībās un praktiski izgatavot ražas svētku pušķi, lai katrs nodarbības dalībnieks varētu nodrošināt ražīgu un pārtikušu nākamo gadu. Pušķi varēs izmantot gan kā telpu dekoru, gan pasniegt kā dāvanu. Svētku pušķi tiks gatavoti no dažādiem rudens ziediem, pīlādžiem, krāsainām rudens lapām, mētrām, vārpām un citiem dabiskiem materiāliem.

Izzinoši – radošā nodarbība “Ražas svētku pušķis” notiks 27.septembrī pulksten 12 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Dalības maksa 4,50 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem – 1,50 EUR. Visi nepieciešamie materiāli pušķa veidošanai tiks nodrošināti. Nodarbībai nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+