×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
2. maijs, 2012
Drukāt

Jelgavā notiks “RAF Vintage festivāls”

raf

No 17.maija līdz 19.maijam Muzeju nakts laikā pirmo reizi Latvijā notiks “RAF Vintage festivāls”, kura laikā vienuviet būs iespējams apskatīt vairāk nekā 15 dažādus “RAF” autobusu modeļus, no kuriem lielākā daļa ir auto inženiera Andra Dambja privātās kolekcijas eksponāti.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja pasākuma organizētāji, “RAF Vintage festivāls” norisināsies Jelgavā, industriālā parka “NP Jelgavas biznesa parks” teritorijā, Aviācijas ielā 18, kur agrāk atradās leģendārā “Rīgas autobusu fabrika” jeb RAF, kas bija Padomju Savienībā viena no modernākajām ražotnēm un tika dēvēta par “RAF Republiku”.

Līdzās Dambja pilnībā un daļēji restaurētajiem “rafiņiem” interesenti varēs iepazīties ar vēsturiskām relikvijām – gleznām, plakātiem, rasējumiem, galdiem, krēsliem un pat to laiku datortehniku, kā arī unikālu foto izstādi, kas atspoguļo rūpnīcas strādnieku ikdienu.

“NP Jelgavas biznesa parks” vadītāja Arta Nordmane skaidro, ka šis festivāls būs neaizmirstams notikums, turklāt tā laikā būs iespēja aplūkot pasaulē pirmo un līdz šim vienīgo pilnībā restaurētu RAF modeli – mikroautobusu “RAF 977 Latvija”.

“NP Jelgavas biznesa parks” ir viens no lielākajiem rekonstruētajiem industriālajiem parkiem Latvijā ar kopējo platību 23 hektāri, bet iznomājamo telpu platība pārsniedz 107 000 kvadrātmetru. Ņemot vērā, ka tā savulaik bijusi lielākā mašīnbūves rūpnīca Baltijā, tā var nodrošināt ražotājus ar lieljaudas energopadevi un īpaši plašām ražošanas telpām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+