Latvijā
Vēsture

Jelgavā, pa ievērojamu Jāņu pēdām0

Publicitātes foto

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina Jāņa dienā piedalīties cikla “Jelgavas likteņstāsti” ekskursijā, kas jūnijā stāstīs par ievērojamiem Jelgavas Jāņiem, LA.lv uzzināja TIC.

Cikla ekskursija gides Signes Lūsiņas vadībā notiks svētdien, 24. jūnijā, plkst. 14. Tā kā ekskursijas laiks ir ierobežots, nav iespējams izstāstīt par visiem Jāņiem, kuri būtu to pelnījuši, tāpēc šoreiz izvēlēti daži no tiem – ekskursija vedīs pa Jelgavas Latviešu biedrības teātra vadītāja, tulkotāja Jāņa Steglava (tēva), izdevēja un aktiera Jāņa Brigadera, aptiekāra un farmaceita Jāņa Herteļa, skolotāja Jāņa Grestes, pulkveža Jāņa Rapas, rakstnieka un pedagoga Jāņa Eduarda Lapiņa, gleznotāja Jāņa Valtera, grāmatu izdevēja Jāņa Rapas, ķirurga Jāņa Jankovska, izgudrotāja un lidotāja Jāņa Steglava (dēla) un ķīmiķa Jāņa Poļa takām.

Jāņu likteņstāstu ekskursijā kājām tiks apmeklēti vairāki apskates objekti un stāstos, fotogrāfijās iepazīti ekskursijas varoņi – personības, latviešu vīri ar vārdu Jānis, kuri Latvijas un Jelgavas labā paveikuši ievērojamas lietas saistībā ar savu profesionālo nodarbošanos.

Signe Lūsiņa cikla ekskursijas piedāvā bez maksas kā dāvanu jelgavniekiem un pilsētas viesiem valsts simtgadē, tajās laipni aicina piedalīties visus interesentus, kas vēlas izzināt Jelgavas vēsturi un papildināt vasaras saulgriežu atzīmēšanu ar izglītojošu ekskursiju. Iespējams apmeklēt arī citas tematiskas ekskursijas viņas vadībā, piemēram, 17. jūnijā – “Kur Lielupe ceļu rāda”, apmeklējot Ozolnieku novadā Edvarta Virzas un Elzas Stērstes memoriālo māju “Billītes”, Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājas “Auči” , kokaudzētavu “Bētras” un citus objektus, bet 1. jūlijā doties ekskursijā “Kaupēns – mītus kliedējot”

Dalība ekskursijā “Jelgavas likteņstāsti” – bez maksas. Pieteikšanās pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

LA.lv