×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Jelgavā par psihoaktīvo vielu tirdzniecību aizturētas trīs personas

Foto: LETAFoto: LETA

Psihotropie augu maisījumi tā dēvētās "legālās narkotikas".

9.jūlijā, Jelgavā, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki, veicot operatīvos pasākumus, aizturējuši vienu personu par psihoaktīvo vielu glabāšanu un izplatīšanu. Kopā izņemti 24 iepakojumi jaunās psihoaktīvās vielas. savukārt vakar, 14.jūlijā par tādu pat pārkāpumu aizturētas vēl divas personas.

Visas izņemtās psihoaktīvās vielas, pavisam 70 iepakojumi, nosūtītas ekspertīzei, portālu “LA.lv” informēja Valsts policijā. Pret trim aizturētajām personām uzsākti kriminālprocesi. Aizturētie ievietoti VP ZRP īslaicīgā aizturēšanas vietā.

Abi tirdzniecības gadījumi ir notikuši uz ielas. Visas aizturētās personas iepriekš ir bijušas policijas redzeslokā. Policijas darbinieki turpina pastiprināti strādāt šī nozieguma novēršanā un atklāšanā.

Policija lūdz iedzīvotājus informēt policiju, ja ir informācija par iespējamām tirdzniecības vietām – 63004200, 63004202 vai zvanīt Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes uzticības tālrunim – 67014077.

Ar šī gada 9.aprīli stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, papildinot likumu ar jaunu 248.1 pantu. Krimināllikuma 248.1 panta 1.daļa nosaka, ka “Par jaunas psihoaktīvas vielas vai to saturoša izstrādājuma, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.”

Savukārt 248.1 panta 2.daļa nosaka, ka “Par tādām pašām darbībām, ja tās izraisījušas smagas sekas, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai piespiedu darbu un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+