Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
10. janvāris, 2015
Drukāt

Pasniegs balvu jaunajiem lauksaimniekiem “Senču aicinājums”

sencuaicinajums_db_10

Šodien Jelgavas pils Lielajā aulā plkst.19 sāksies lauksaimnieku gada balle, kuras laikā jaunajiem zemniekiem tiks pasniegta balva “Senču aicinājums”, informēja biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvji.

Šogad konkursam tika pieteikti 33 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas. Izvērtējot pretendentu atbilstību konkursa nolikumam, tālāk dalību konkursā turpināja 16 dalībnieki.

Latgali konkursā pārstāv Solvita Čaunāne, Jānis Božis, Aldis Upenieks, Inese un Māris Klodāni, Zigmunds Skutels, Mārtiņš Bogušs un Jānis Čaunāns.

No Vidzemes konkursa finālā piedalās Edgars Bite, Kaspars Paegle, Roberts Ločmelis, Matīss Grīnbergs, kā arī Ilona un Normunds Leči.

Zemgali pārstāv Jānis Hercbergs, Aleksandrs Medvedevs, Marika Grīslīte un Gundars Lācis, bet Kurzemi – Linda Venckus.

Konkursu piekto gadu organizē Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (V) sadarbībā ar biedrību “Zemnieku saeima” un žurnālu “Agro Tops”. Konkursa uzdevums ir veicināt lauksaimniecības nozares atpazīstamību un prestižu un godināt jaunos uzņēmējus, kas savu aicinājumu atraduši lauksaimniecībā. Šogad konkursam tika pieteikti 33 jaunie lauksaimnieki no visas Latvijas. Pēc rūpīgas pretendentu izvērtēšanas dalību konkursa otrajā kārtā turpināja 16 zemnieki, kuri pārstāv ļoti dažādu saimniecību spektru – puķkopība, augļkopība, dārzeņkopība, graudkopība, piena un gaļas lopkopība.

Konkursa uzvarētājs saņems tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu, kā arī apmaksātu trīs dienu braucienu divām personām uz kādu no lielākajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm. Visi konkursa dalībnieki saņems veicināšanas balvas – iespēju paviesoties Eiropas Parlamentā Briselē, žurnāla “AgroTops” abonementu un divu dienu apmācības “Jauno līderu skolā”.

Konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010.gadā, un gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas Aizputes novadā, Valdis Zujs no

Rēzeknes novada Pušas pagasta un Jānis Vaivars no Skrīveru novada.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+