×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. septembris, 2014
Drukāt

Jelgavā svinīgā ceremonijā sveiks konkursa “Eiropas Gada pašvaldība” laureātus

Foto: LETAFoto: LETA

Jelgavas kultūras namā piektdien, 26. septembrī, plkst. 15 notiks konkursa “Eiropas Gada pašvaldība” apbalvošanas ceremonija, informē Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāve Maija Pētermane.

Viņa atgādina, ka no lielajām pilsētām konkursā ir uzvarējusi Jelgavas pilsēta. Novadu konkurencē ar iedzīvotāju skaitu līdz 7000 ir uzvarējis Rundāles novads, savukārt Tukuma novads kļuvis par laureātu starp novadiem ar iedzīvotāju skaitu virs 7000. 

Lai saglabātu intrigu konkursa dalībniekos, uzvarētājus konkursa nominācijās “Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” ar apakšnomināciju “Pašvaldība veselam iedzīvotājam” un laureātus nominācijā “Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai” ar apakšnomināciju “Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai”, paziņos konkursa noslēguma ceremonijā.

Citās nominācijās atzinību ieguvušas un tiks apbalvotas vēl 14 pašvaldības – Ventspils pilsēta, Nīcas novads, Raunas novads, Smiltenes novads, Valmieras pilsēta, Jelgavas novads, Viļakas novads, Dagdas novads, Daugavpils pilsēta, Jaunpils novads, Jūrmalas pilsēta, Rundāles novads, Tukuma novads un Jelgavas pilsēta.

Visi konkursa dalībnieki saņems vērtīgas balvas no konkursa sponsoriem, sadarbības partneriem un atbalstītājiem. Pasākumā piedalīsies ministriju un pašvaldību pārstāvji, kā arī konkursa sadarbības partneri.

Konkurss tiek organizēts ar mērķi veicināt pašvaldību atbalstu iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanā, nodrošinot to iedzīvotājiem daudzveidīgas un kvalitatīvas izglītības, atpūtas un iesaistīšanās iespējas.

LPS konkursu rīko sadarbībā ar Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroju Latvijā un Plānošanas reģioniem. Konkursa ģenerālsponsors ir AS “Swedbank”.

Konkursa sadarbības partneri ir SIA “Lattelecom”, VAS “Latvijas dzelzceļš”, “Latvenergo” koncerns. Konkursu atbalsta AS “Grindeks”, Taipejas misija Latvijas Republikā, AS “Valters un Rapa”, AS “Latvijas Valsts meži” un SIA “Tirdzniecības nams Kurši”.

Konkursa informatīvie atbalstītāji ir “Latvijas Avīze”, “Latvijas Radio 1”, “Delfi” un žurnāls “Logs”.
 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+