Latvijā
Novados

Jelgavā top ledus skulptūras 0

Publicitātes foto. Autors – Billijs Locs

Aizvadīta pirmā Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla diena, kurā tēlnieki veidoja savas individuālās ledus skulptūras. To veidošanai katrs mākslinieks izmantoja vienu 100x50x25 cm lielu ledus bloku, kurš svēra aptuveni 120 kg. Līdz piektdienai, 10. februārim, gatavās skulptūras uzglabās saldētavā.

Savukārt šodien skulptori uzsākuši komandu skulptūru formu veidošanu un turpinās darbus pie detaļu izstrādes līdz pat piektdienai. Katrā komandā strādā divi tēlnieki, kuri ledus darbu būvniecībai izmantos vienu lielo ledus bloku (200x100x50 cm) un astoņus mazos ledus blokus (100x50x25 cm). Mākslinieki piedalās konkursā, visiem tiek nodrošināti vienlīdzīgi darba apstākļi un ledus daudzums.

Meistardarbu radīšanai skulptori izmanto visdažādākos instrumentus – sākot ar kaltiem, skrāpjiem, frēzēm, nažiem un beidzot ar fēniem, gludekļiem, kā arī paštaisītiem instrumentiem, kā, piemēram, skrūvju dēli, kurš ir nepieciešams skulptūras detaļu līmēšanas prcesā.

Tēlniekiem tiek nodrošināts augstākās kvalitātes ledus, ko iegūst mākslīgi saldējot. Atšķirībā no dabīgā ledus tas ir daudz dzidrāks un noturīgāks, jo tajā nav gaisa burbulīšu, kas sasilstot paātrina ledus kušanu. Dažādu ledus objektu, kā, piemēram, bērnu slidkalniņa un labirinta būvniecībā izmanto ledu no Jelgavas pilsētas ūdenskrātuvēm.

Galerijas nosaukums
LA.lv