Latvijā
Izglītība

Jelgavas 2.pamatskolas audzēkņu vecāki apstrīdēs lēmumu par reorganizāciju0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Čīka

Jelgavas 2.pamatskolas audzēkņu vecāki vēl gatavojas apstrīdēt pilsētas domes lēmumu par izglītības iestādes reorganizāciju, aģentūrai LETA apliecināja vecāku pārstāvis Gatis Ozols.

Neskatoties uz to, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) jau akceptējusi domes lēmumus par skolu tīkla izmaiņām pilsētā, notiek juridisko dokumentu sagatavošanas process, lai vietvaras pieņemto lēmumu apstrīdētu tiesā. Ozols pauda, ka vecāki turpina aktīvu darbu saistībā ar pieņemto lēmumu.

Vienlaikus vecāki pieprasa Jelgavas Izglītības pārvaldei sniegt skaidrojumus par bērnu iespējām apmeklēt tuvāko mācību iestādi.

LETA jau ziņoja, ka Jelgavas domes deputāti lēma par pilsētas skolu tīkla optimizēšanu, kas skars vairākas pilsētas izglītības iestādes.

2.pamatskolas reorganizācija pilsētā izsaukusi plašus audzēkņu vecāku protestus, un viņi gatavojas domes lēmumu apstrīdēt.

IZM atbalstījusi domes lēmumu par Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas likvidāciju, to pievienojot Amatu vidusskolai. Tas nozīmē, ka no nākamā mācību gada 1.septembra visi skolas audzēkņi mācības turpinās Jelgavas Amatu vidusskolā, kas piedāvā pamatizglītības un vidējās izglītības programmas vakara vai neklātienes formā.

Saistītie raksti

IZM atbalstīts arī lēmums par 3.sākumskolas statusa maiņu. No 1.jūnija izglītības iestāde kļūs par Jelgavas Centra pamatskolu. Vasarā skolā sāks uzņemt audzēkņus 7.klasē, bet vēl pēc trim mācību gadiem šajā izglītības iestādē jau būs pirmais 9.klases izlaidums.

Akceptēts arī lēmums par Jelgavas 2.pamatskolas pievienošanu 5. un 6.vidusskolai. 2.pamatskola un 6.vidusskola tiks apvienotas pēc šī mācību gada beigām, taču katra vecāka ziņā ir izvēlēties, kurā pilsētas izglītības iestādē bērns turpinās izglītības iegūšanu, uzsvēra pašvaldībā.

LA.lv