×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

Jelgavas bērnudārzu rotaļlaukumos ieradušies pasaku tēli

Foto: Ainars RubensFoto: Ainars Rubens

Otrdien, 27. maijā, pieci mākslinieki no Latvijas un Lietuvas, kuri piedalās 3. Starptautiskajā koka skulptūru simpozijā Jelgavā, atklās savus darbus par tēmu “Baltu tautu pasakas”, portālam LA.lv pastāstīja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes “Kultūra” speciālists Gundars Caune.

Skulptūras, kuras vēl šodien mākslinieki steidza pabeigt un nostiprināt, būs ne tikai dekoratīvas, bet arī praktiskas, jo rotās piecu Jelgavas bērnudārzu rotaļlaukumus, bērni uz tām varēs pakāpties, šūpoties un dažādi izmantot tās savās rotaļās.

Koka skulptūru simpozija mērķis ir attīstīt pilsētu kā radoši aktīvu kultūras telpu, norāda aģentūrā “Kultūra”. Agnese Rudzīte – Kirillova PII “Pīlādzītis” teritorijā izveidojusi maģiskās putna šūpoles “Rīta vingrošana”, Gundars Kozlovskis PII “Varavīksne” iedzīvinājis pasakas “Zaķīšu pirtiņa” tēmu, Māris Gailis skulptūru “Zvēri un abru taisītājs” veido PII “Saules bērnu dārzs” teritorija, bet Vitautas Talla-Kelpša ar skulptūru “Gailis” iepriecina PII “Pūčuks” bērnus. Savukārt tēlnieka Tautvila Paviliona skulptūra “Lācis” veidota kā karuselis un atradīsies sākumskolas “Punktiņš” teritorijā.

3. Starptautiskajā Koka simpozijā par pamatu tiek ņemta “otrās elpas” ideja – Lielupes krastu, Raiņa ielas rekonstrukcijas, Pasta salas renovācijas un pilsētas infrastruktūras uzlabošanas laikā nozāģētie koki ar tēlnieku meistarīgajām rokām iegūst “otro elpu” un atgriežas pilsētas bērnudārzos kā unikālas koka skulptūras.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+