Latvijā
Sabiedrība

Jelgavas bērnunama vardarbei 210 eiro sods 2

Foto – LETA

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) piemērojusi 210 eiro sodu Jelgavas bērnunama darbiniecei par vardarbību pret bērniem, vēsta Latvijas Radio.

Inspekcijas pārstāve Inga Krastiņa Latvijas Radio pastāstījusi, ka 210 eiro sods darbiniecei piemērots par vardarbīgu rīcību – barošanu ar varu, raušanu aiz matiem, sišanu pa rokām.

VBTAI informējusi bērnunama vadību par piemēroto sodu, lūdzot izvērtēt, vai šī darbiniece var turpināt darbu.

VBTAI norādījusi, ka bērnunama audzinātājam par rupju izturēšanos pret bērniem vai fizisku vardarbību var tikt piemērots sods līdz 250 eiro, tomēr šāds darbinieks nav obligāti jāatbrīvo no darba. Gala lēmums paliek iestādes vadītāja ziņā.

Jau ziņots, ka iepriekš bērnu tiesības sargājošajās iestādēs nonākuši septiņi iesniegumi par dažādiem pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā, un saistībā ar notikušo ir sākta izmeklēšana, kuras laikā no amata pienākumu pildīšanas atstādinātas vairākas audzinātājas.

Kā informēja VBTAI, izvērtējot divas martā un divas aprīlī veiktās bērnu tiesību ievērošanas pārbaudes rezultātus, inspekcija konstatējusi, ka centrā tiek pārkāptas bērna tiesības uz privāto dzīvi un labvēlīgu sociālo vidi.

Piemēram, VBTAI pārbaudē atklājies, ka centrā tiek izmantotas nepedagoģiskas bērnu disciplinēšanas metodes, ko akceptējuši iestādes darbinieki, piemēram, bērnu likšana kaktā vai pirmsskolas vecuma bērnu likšana gulēt, ja bērns nav klausījis.

Inspekcija arī konstatējusi, ka centram ir arī sadarbības trūkums ar izglītības, tajā skaitā pirmsskolas izglītības iestādēm, proti, nepieciešams izrādīt lielāku iniciatīvu un ieinteresētību par bērna ikdienas gaitām izglītības iestādē, piedalīties vecāku sapulcēs un citos izglītības iestādes pasākumos.

Savukārt iestādes vadītāja Maija Neilande ir pārliecināta, ka bērnunamā notiekošais pašlaik tiek atainots tikai negatīvās krāsās, lai gan tā neesot taisnība. “Mēs neesam perfekti, bet ir arī daudz labu lietu,” pārliecināta bērnunama vadītāja.

LA.lv